Džeksonholas simpozija priekšskatījums: Dragi būs piesardzīgs savos izteikumos

Treideri.lv | 25. augusts 2017 08:13
Džeksonholas simpozija priekšskatījums: Dragi būs piesardzīgs savos izteikumos

Visnopietnākais šīs nedēļas notikums noteikti ir ikgadējais Jackson Hole simpozijs, kas ir veltīts “Dinamiskās pasaules ekonomikas veicināšanai”. Akadēmisko un finanšu tirgus ekspertu uzstāšanās paliks centrālo banku valdes locekļu runu ēnā. Šobrīd šīs sanāksmes programma vēl nav publicēta, bet FX tirgus dalībnieki joprojām gaida dažus ECB prezidenta Mario Draghi paziņojumus. Saskaņā ar mūsu pētījumu, šoreiz Draghi runai nevajadzētu ietekmēt lielāku tirgus svārstīgumu.

ECB šobrīd ir pakļauta konstruktīvai procedūrai, par kuru ierēdņi iepriekš ir brīdinājuši. Apmierinātība, ko nesenais IKP pieaugums eirozonā un cenu tendenču relatīvā stabilitāte, bija ievērojami palielinājusi iespēju uzstādīt Mario Draghi pamatus viņa pēdējā konferencē. Diemžēl ECB prezidents nolēma saglabāt nenoteiktību par kvantitatīvās atvieglošanas izbeigšanu spēlē. Pēc mūsu domām, Mario Draghi gatavojas piesardzīgai runai, dēļ nesen publicēta ECB protokola, kurā dominēja lielākas bažas saistībā ar eiro.

Šīs sanāksmes laikā FOMC dalībnieku pozīcijai nevajadzētu būt diezgan pārsteidzošai. Jaunākie protokoli apstiprināja, ka Fed gatavojas paziņot par kvantitatīvas stingrākas programmas sākumu “relatīvi drīz”, kas palielina iespēju, ka monetārās politikas struktūra kļūs vairāk ierobežota septembra sanāksmes laikā. Turklāt FOMC locekļu liecības par iespējamo pieauguma tempu šogad nevajadzētu uzskatīt par ievērojamu lietu, it īpaši, ka nākamajos četros mēnešos miermīlīgais Fed priekšsēdētāja vietnieks Bils Dudlijs no jauna atbalstīja vēl vienu galveno likmju korekciju. Tomēr decembra procentu likmes kāpuma izredzes ir cieši saistītas ar patēriņa cenu indeksa trajektoriju, kas tagad ir ļoti neapmierinoša un palielina neskaidrību par inflācijas mērķa sasniegšanu.

Pēc mūsu domām, Amerikas Savienoto Valstu monetārās politikas amatpersonu piezīmes Džeksona Houla simpozija laikā par pieaugošo ekonomikas nelīdzsvarotību vai pārāk augstām aktīvu cenām, ņemot vērā galvenos vērtēšanas rādītājus, būtu jāuzskata par kareivīgu toni. Pašreizējā vide nav draudzīga, lai būtu iespējas regulārām ceturkšņa pieaugumam, taču saskaņā ar mūsu veikto analīzi, Fed amatpersonas nav pietiekami novērtējuši sagaidāmo galvenās likmes korekciju, it īpaši lai kvantitatīvās savilkšanas temps būtu pēc iespējas pakāpeniskāks. Mūsu aprēķini parāda iespēju samazināt bilanci par 10 miljardiem ASV dolāru pirmajā programmas mēnesī, kas pašlaik ir 0,5 procenti no likviditātes pārpalikuma ASV finanšu sektorā.

Arturs Raudive, Key Customer Advisor, TMS Brokerage House
TMS Europe

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv