Džeksonhola var dot jaunu startu eiro kāpumam

Treideri.lv | 24. augusts 2017 18:20
Džeksonhola var dot jaunu startu eiro kāpumam

Laikā, kad, sākoties ikgadējam FRS simpozijam Džeksonholā, garā spekulatīvā pozīcija rada spiedienu uz eiro, Dragi un Jellena patiesībā var iniciēt jaunu eiro pirkšanas raundu pret dolāru. Tiesa, daži analītiķi tomēr saskata vienotās valūtas krituma riskus.

ECB prezidents varētu atkal paust bažas par spēcīgu eiro un tā ietekmi uz monetāro politiku, kamēr FRS priekšsēdētāja nevar atļauties šādu atbalstu stimuliem, jo viņai jātur atvērtas durvis vēl vienai likmju paaugstināšanai šajā gadā. Taču ECB avoti uzskata, ka Dragi tirgum piektdien nedos jaunus signālus, kas samazina izredzes uz runu par valūtām. Akadēmiskajā runā trešdien viņš atturējās no jebkādiem komentāriem, un eiro pakāpās līdz dienas maksimumiem.

Šodien tirgus reakcija bija pakļauta ECB valdes locekļa, Igaunijas CB vadītāja Ardo Hansona, komentāriem, ka viņš par šī brīža valūtas maiņas kursu neuztraucas. Tas saskan ar to, ko pagājušajā sanāksmē teica valde: ka eiro rallijs atbilst izmaiņām reģiona ekonomikā, investoru vērtējumam attiecībā uz šīm izmaiņām, ka tas saistīts ar iespējamo nākotnes pozitīvo notikumu apspēlēšanu. Ja Dragi acīmredzami neko nepateiks par to, ka eiro apsteidz notikumus, treideri var atgriezties pie eiro pirkšanas, ielecot pēdējā eiro garo pozīciju vilcienā.

Šī vienādojuma ASV pusē investori šķiet pārāk norūpējušies vairāk par politiskajiem satricinājumiem Vašingtonā, nekā FRS politiku. Tirgus joprojām likmju dinamiku vērtē pēc daudz negatīvākās trajektorijas, nekā pati FOMC. Trampa draudi atlaist valdību finansējuma trūkuma dēļ sienas celtniecībai uz Meksikas robežas rada reālus riskus, ka Jellena maz ko var darīt lai šo situāciju atvieglotu. Tajā pat laikā eiro zonas dati iznāk spēcīgi. PMI pieaugums šajā nedēļā uzsver ekonomikas spēku, kas nu liek runāt par to, ka ECB pirmām kārtām domā par QE apturēšanu.

Pozicionējums patiesībā sasvēries uz garo pusi, taču vienotā valūta jau atkāpusies no saviem augstumiem un zaudējusi tvaiku. Tās stabilitāte pret jebkuru kritumu zem 1.17 liecina par vēršu šī brīža sāpju slieksni, un, ja tas neatkāpsies, iespējams kāpums līdz 1.20 pretestībai. Pie modeļa ar vienu standarta novirzi iespēja, ka eiro skars jebkuru no 1.16-1.20 diapazona robežām, ir vienāda – 13%. Neskatoties uz to, ka Džeksonhola var arī nenest nekādus svaigus katalizatorus, tā var atgriezt uzmanības centrā visus tos faktorus, kas lika opciju treideriem attiecībā uz eiro kļūt mazāk negatīvi noskaņotiem.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv