Dragi: Eirozonas ekonomikas izaugsmes paātrināšanās priekšnoteikumi kļūst arvien spēcīgāki

Treideri.lv | 24. marts 2015 10:34
Dragi: Eirozonas ekonomikas izaugsmes paātrināšanās priekšnoteikumi kļūst arvien spēcīgāki

Eiropas Centrālās Bankas vadītājs Mario Dragi uzskata, ka ekonomiskais kāpums Eirozonā palielina tempus un priekšnosacījumi tā paātrinājumam kļūst spēcīgāki.

Šādu situāciju jo īpaši veicina naftas cenu kritums, pakāpeniska iekšējā pieprasījuma nostiprināšanās, stimulējošie finansējuma piesaistes noteikumi pateicoties CB stimulējošajai monetārajai politikai, kā arī eiro kursa kāpumam”,

– paziņoja M. Dragi, uzstājoties Eiroparlamenta ekonomiskās un monetārās politikas komisijā.

Pēc viņa teiktā, ECB  tuvākajos mēnešos gaida ļoti zemas likmes saglabāšanās vai pat negatīva inflācija, “taču inflācija pakāpeniski sāks pieaugt uz gada beigām”.

Kā nozīmīgāko faktoru Eiropas ekonomikas kāpuma nodrošināšanā un garantēšanā, ka inflācija nepaliks pārāk zemu ilgākā laika periodā, M. Dragi minēja papildus stimulēšanas programmu, ar kuru ECB iepazīstināja janvārī.

ECB 9. martā uzsāka kvantitatīvās stimulēšanas (QE) programmu, kas paredz suverēno obligāciju iegādi, tādējādi paplašinot jau spēkā esošo ar aktīviem nodrošināto obligāciju (ABS) kā arī hipotekāro vērtspapīru iegādes programmu.

Kopumā aktīvu iepirkšanas apjoms būs līdz 60 miljardiem eiro mēnesī. Uz doto brīdi iepirkšanas tempi ļauj runāt par to, ka 60 miljardu eiro rādītājs martā tiks sasniegts. Šobrīd mēs neredzam signālus, ka ECB varētu saskarties ar izpirkšanai nepieciešamo vērtspapīru trūkumu. Tirgus dalībnieku atsauksmes pagaidām liecina, ka programmas realizācija noritēs mierīgi, un tirgus likviditāte saglabāsies pietiekoša”,

– paziņoja M. Dragi.

Pēc pirmdien publicētajiem ECB datiem, centrālā banka QE ietvaros pagājušās nedēļas laikā iegādājusies suverēnās obligācijas par 23.6 miljardiem eiro. Tādā veidā Eirozonas obligāciju izpirkšanas apjomi būtiski pieauguši salīdzinot ar nedēļu iepriekš, kad šis rādītājs bija 9.751 miljards eiro.

Bez tam ECB pagājušajā nedēļā izpirkusi hipotekāros vērtspapīrus par 60 miljardiem eiro (nedēļu iepriekš tie bija 56.95 miljardi) un ABS par 4 miljardiem eiro (3.75 miljardi nedēļu iepriekš).

M. Dragi pirmdien apstiprināja, ka centrālā banka turpinās obligāciju izpirkšanu vismaz līdz 2016. gada septembrim vai līdz stabilam inflācijas rādītāju uzlabojumam virzienā uz 2% mērķa atzīmi.

Iepriekš šajā mēnesī ECB prognozēja, ka inflācija šogad būs nulles līmenī, savukārt 2016. gadā tā sasniegs 1.5%, bet 2017. – 1.8%.

 

Avots: Investing.com

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv