Dow Jones Industrial Average vienas dienas krituma rekords

Treideri.lv | 6. februāris 2018 10:21
Dow Jones Industrial Average vienas dienas krituma rekords

Pirmdien, 5. februārī, ASV akciju tirgū notika nopietnākais pēkšņais kotāciju kritums (flash crash). ASV akciju indeksi atvērās nelielos mīnusos un tirdzniecības sesijas sākumā jau gandrīz atguva zaudēto – Dow Jones, S&P 500 un Nasdaq indeksi un neilgu laiku pat atradās plusos.

Taču tad pastiprinājās kotāciju kritums. Daudzi eksperti norādīja, ka nopietnu lomu notikušajā nospēlēja tirdzniecības algoritmi – pēc strauja indeksu krituma algoritmu programmas, slēdzot pirkšanas darījumus daudzās akcijās, šo kritumu vēl paātrināja.

Rezultātā, tuvāk 5. februāra tirdzniecības sesijas beigām, ASV notika lielākais kritums visā ASV akciju tirgus vēsturē. Dow Jones Industrial Average indekss ļoti īsā laikā sabruka par 1500 punktiem.

Pēc tam ASV akciju tirgū notika neliels atlēciens – Dow Jones zaudējumi vienā brīdī saruka līdz 700 punktiem. Taču tirdzniecības sesijas fināla daļā kotāciju kritums atkal pastiprinājās – Dow Jones indekss tirdzniecības sesiju noslēdza ar kritumu par 4.6% (-1179 punkti), S&P 500 kritās par 4,1%, Nasdaq zaudēja 3,8%.

Rezultātā 5. februārī ASV akciju tirgus uzrādīja vismaz divus anti-rekordus: 1) lielākais Dow Jones flash crash tirdzniecības sesijas laikā; un 2) lielākais Dow Jones kritums tirdzniecības dienas ietvaros.

Dow Jones flash crash

Jāpiebilst, ka līdz šim nopietnākais “tūlītējais kritums” Dow Jones indeksam bija 2010. gada 6. maijā, kad tirdzniecības sesijas laikā indekss uz neilgu laiku nokrita par 1010 punktiem, pēc tam gan daļu zaudējumu atgūstot.

Bez Dow Jones indeksa rekorda krituma, nopietnus zaudējumu piedzīvoja arī kompānijas, kuras ietilpst S&P 500 indeksā. Pēc CNBC aplēsēm, amerikāņu kompānijas zaudējušas vairāk kā $1 triljonu tirgus kapitalizācijas.

Kā vienu no notikušā iemesliem eksperti min pieaugošās bažas attiecībā uz inflācijas izaugsmi ASV ekonomikā un, tā rezultātā, straujāku procentu likmju paaugstināšanu no Federālās Rezervju Sistēmas puses. Bez tam, papildus negatīvs faktors ir negatīvais noskaņojums banku sektorā – ASV FRS faktiski paziņojusi par sankcijām pret trešo lielāko ASV banku Wells Fargo, aizliedzot kompānijai palielināt savu aktīvu portfeli.

Tāpat 5. februāris kļuva par jaunā FRS prezidenta Džeroma Pauela pirmo darba dienu. Dow Jones rekorda kritumu, ar kuru viņu sagaidīja ASV akciju tirgus, var traktēt arī kā investoru šaubas par to, vai FRS jaunais vadītājs nākotnē spēs tikt galā ar risku kombināciju ASV ekonomikā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv