Donalds Tramps ar vienu zvanu veicinājis kāpumu tirgos

Treideri.lv | 2. novembris 2018 11:42
Donalds Tramps ar vienu zvanu veicinājis kāpumu tirgos

ASV prezidents Donalds Tramps nolēmis pārpludināt pasaules tirgus ar optimismu. Viņš uzdevis sagatavot tirdzniecības līguma variantus ar Ķīnu, un plāno G20 sammitā panākt vienošanos ar tirdzniecības partneri.

Tirgi reaģēja nekavējoties. Juaņas vērtība pret dolāru strauji auga, arī indeksu nākotnes līgumu vērtības devās augšup, Austrālijas dolārs sasniedza augstāko atzīmi kopš septembra vidus.

Tirgus uz laiku ir aizmirsis par finanšu nosacījumu normalizāciju, centrālo banku politiku u.t.t. Vienīgais, ka informāciju par tirdzniecības līgumu izplatījusi aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz informētiem avotiem.

Jāpiebilst, ka šādi paziņojumi ne vienmēr atbilst patiesībai. Iepriekš tirgū periodiski tika iepludināta informācija attiecībā uz Ķīnas un ASV tirdzniecības karu, taču, laikam ejot, izrādījās, ka tai nav nekāda sakara ar realitāti.

Kaut gan ceturtdien tiešām notika Donalda Trampa pārrunas ar ĶTR priekšsēdētāju Sji Dziņpinu, un abi tās nodēvējuši par konstruktīvām.

“Mums bija ilgas un ļoti labas pārrunas ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu. Mēs apspriedām daudzus jautājumus, uzsvaru liekot uz tirdzniecību. Šīs sarunas noritēja ļoti labi, tikšanās plānotas arī G20 sammitā Argentīnā plānotas. Veiksmīgi apspriedām arī Ziemeļkorejas jautājumu”,

— Tramps raksta savā Twitter kontā.

Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Vašingtona uzvarēs tirdzniecības karā ar Ķīnu un noslēgs Savienotajām Valstīm izdevīgu vienošanos. Ķīna savukārt apsūdzējusi ASV “tirdzniecības šantāžā” – jo tas liek citām valstīm pielāgoties ASV, tādējādi ieviešot jaunus muitas nodokļus.

Taču Pekina apgalvo, ka tā jebkurā brīdī ir gatava sēsties pie pārrunu galda attiecībā uz tirdzniecības vienošanos, ja vien pārrunas tiks balstītas uz abpusēju cieņu un vienlīdzību.

Tiek prognozēts, ka Tramps un Dziņpins tiksies G20 sammitā nākošmēnes Buenosairesā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv