Domstarpības attiecībā uz sienas būvniecību draud paralizēt ASV valdības darbu

Treideri.lv | 21. decembris 2018 13:22
Domstarpības attiecībā uz sienas būvniecību draud paralizēt ASV valdības darbu

ASV prezidents Donalds Tramps 20. decembrī republikāņu līderiem Pārstāvju palātā paziņoja, ka neparakstīs Senātā pieņemto valdības izdevumu paketi, kurā nav iekļauti līdzekļi robežaizsardzībai, galvenokārt sienas celtniecībai.

Šādā veidā valdības darba apturēšanas draudi šīs nedēļas beigās kļūst praktiski nenovēršami, raksta Fox News.

Es skaidri esmu paudis savu pozīciju: jebkurā valdības finansēšanas pasākumā jābūt iekļautiem izdevumiem robežas aizsardzībai”,

– prezidents paziņojis pasākumā Baltajā Namā.

Pēc Fox News datiem, Pārstāvju palāta centīsies veikt labojumus Senāta likumprojektā, papildinot to ar 5 miljardiem dolāru robežas sienas celtniecībai, kā to pieprasa Tramps. Taču nav skaidrs, vai šie labojumi tiks pieņemti, vai arī tas izraisīs jaunus konfliktus. Ja vienoties neizdosies, tad pēc 21. decembra Amerikas valdību gaida pilnīga darba apturēšana finansējuma trūkuma dēļ. Procesu sarežģī arī gaidāmie svētki.

Senātā pieņemtais likumprojekts nodrošinās finansējumu vairākiem būtiskiem federālās valdības projektiem līdz februārim un novērsīs darba apturēšanu. Šajā dokumentā paredzēts 1.6 miljardus dolāru piešķirt robežu drošībai, taču sienas celtniecība uz robežas ar Meksiku tur nav paredzēta. Tai, pēc Trampa aprēķiniem, nepieciešami 5 miljardi ASV dolāru.

Pēc tam, kad Baltais Nams sākotnēji paziņoja par gatavību izskatīt šādu īstermiņa kompromisa pasākumu, Tramps saskārās ar pieaugošu spiedienu no konservatīvo politiķu puses, kuri pieprasa panākt finansējumu sienas celtniecībai. Tāpēc prezidents nolēmis ieņemt stingrāku nostāju.

Attiecīga video uzruna parādījās arī Trampa Twitter kontā. Tajā viņš paziņojis, ka sienas nepieciešamību apzinās visi, taču demokrāti to nevēlas finansēt politisku apsvērumu dēļ.

Ja 21. decembrī valdības darbs tomēr tiks apturēts, tad tas būs tikai daļējs, jo dažu resoru finansējums atsevišķi tika apstiprināts ilgākam laika periodam.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv