Dolāru neiesaka pārdot pat tie, kas prognozē tā vērtības kritumu

Treideri.lv | 12. novembris 2018 20:30
Dolāru neiesaka pārdot pat tie, kas prognozē tā vērtības kritumu

Kaut gan daudzi valūtu stratēģi prognozē dolāra vērtības kritumu 2019. gadā, daži no tiem neiesaka atvērt ASV dolāra pārdošanas pozīcijas. Dolāra indekss piektdien pakāpās par 0.4% un bija tuvu nesen sasniegtajam 16 mēnešu maksimumam. Dolāra kāpumu veicina ASV FRS signāli, kura neplāno novirzīties no monetārās politikas normalizācijas ceļa.

Par cik FRS plāno turpināt procentu likmju paaugstināšanas ciklu, nākošgad dolārs 1. ceturksnī ir spējīgs pakāpties, norāda Credit Agricole G10 valstu eksperte Valentīna Marinova.

Dolāra pārdevējiem ir daudz šķēršļu. Uzskata Societe Generale fiksēta ienesīguma tirgu stratēģis Kīts Džukss. Amerikāņu ekonomika ir labā formā, darba tirgus pieaug. FRS diez vai tuvākajā nākotnē signalizēs, ka tā ir tuvu procentu likmju paaugstināšanas robežai. Dolārs šķiet pārvērtēts, un kādā brīdī 2019. gadā jābūt korekcijai, uzsver eksperts, norādot, ka pārdot amerikāņu valūtu pagaidām ir pāragri.

Bank of America galvenais valūtu stratēģis Bens Rendols nesenā intervijā paziņojis, ka ekonomiskā izaugsme Savienotajās Valstīs nākošgad palēnināsies, radot spiedienu uz dolāru. Taču ASV valūta var iegūt atbalstu no Eiropas, piemēram, no Brexit problēmu, Itālijas finanšu krīzes, kā arī ASV un Ķīnas saspringto tirdzniecības attiecību viedokļa. Tāpēc grūti noteikt dolāra krituma termiņus.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv