Dolārs zem spiediena un pat bitcoin cena krītas

Treideri.lv | 18. decembris 2017 10:26
Dolārs zem spiediena un pat bitcoin cena krītas

Šorīt investori apspriež ASV nodokļu reformu un to, cik ātri to pieņems Kongress. Kustību šajā virzienā veicinājusi izaugsme finanšu sektorā. Dolārs šorīt mazkustīgi konsolidējas, neskatoties uz obligāciju ienesīguma pieaugumu; Brent atkal ir zem 63 dolāriem par barelu, savukārt WTI pagaidām vēl turas virs 57.00.

Vai reformas būs?

Un tā, republikāņi ASV Kongresā tomēr savā starpā saskaņojuši nodokļu reformas melnrakstu un nu atkal radusies cerība, ka attiecīgais likumprojekts varētu tikt pieņemt vēl šogad. Neskatoties uz pretrunām, vairākums investoru tic – vai cer – ka šīs reformas sniegs labumu ne tikai amerikāņu ekonomikai, bet arī visai pasaulei, galvenokārt, uz korporatīvās peļņas pieauguma rēķina. Eksperti uzskata, ka reformas gadījumā uzņēmēji labprātāk atgriezīs kapitālu dzimtenē.

Dolārs klusītēm tiek izpārdots

Dolārs, uz Āzijas tirgum raksturīgā vispārējā miera fona, nedaudz krītas. USD indekss šorīt krities par 0.2%, galvenokārt, izejvielu dolāru dēļ (NZD nonācis līderos ar 0.3% kāpumu, otrajā vietā CAD (+0.2%) un trijnieku noslēdz AUD (+0.18%)). Pārējās valūtas neizrāda iniciatīvu, gaidot jaunus katalizatorus, kuru šonedēļ nemaz nav tik daudz. Bez tam, tirgus pakāpeniski pāriet Ziemassvētku un Jaungada svinību režīmā, pazeminātas likviditātes apstākļos atstājot dinamiku tehnisko faktoru varā.

Eiro un mārciņa bez jebkāda prieka uztvēra ES sammita iznākumu. Neskatoties uz to, ka valstis saskaņoja pozīcijas virknē svarīgu jautājumu, tajā skaitā Lielbritānijas izstāšanās no ES procedūru un sankciju pagarināšanu pret Krieviju, investori kārtējo reizi ieguva lielisku iespēju pārliecināties par to, ka saskaņa Eiropas partneru starpā joprojām nav – vienīgais punkts dienas kārtībā, kas tika saskaņots bez domstarpībām, bija sankcijas. Visi pārējie izraisīja smagas diskusijas.

Šodien Eiropas valūtas cenšas atgūties no piektdienas minimumiem, taču dinamika pagaidām joprojām ir vāja un nesola neko vairāk kā nenozīmīgu korekciju līdz īstermiņa diapazona augšējai robežai. EUR/USD pārim tas ir 1.1780-1.1800, savukārt, GBP/USD – 1.3400. Arī jēna šorīt pakāpusies, taču bez jebkāda entuziasma. Klīst runas, ka ikgadējā ziņojumā par nacionālo drošību Tramps apsūdzēs Ķīnu ekonomiskajā agresijā. Tas sarežģīs ASV un Ķīnas attiecības un īstermiņa perspektīvā var pastiprināt spiedienu uz dolāru. USD/JPY šī brīža kurss ir 112.66, atbalsts uz 112.00 izskatās ļoti pārliecinošs un diez vai tuvākajā laikā tiks šķērsots. Augošās kustības ietvaros vispirms nepieciešams atgriezties līdz neaizsniedzamajai 113.50 zonai, lai pēc tam dotos 114.00 virzienā.

Bitcoin Jauno gadu gatavojas svinēt ar jauniem maksimumiem

CME nedēļas nogalē uzsāka bitcoin nākotnes līgumu tirdzniecību un janvāra līgumu cena nekavējoties uzlēca, notestējot 20650 atzīmi. Spot cena testēja maksimumus ap 19400, jūtami atpaliekot no atvasinātā instrumenta. Pēc CME datiem, pirmajā tirdzniecības stundā tika iegādāti vairāk kā 200 līgumi ar dzēšanas termiņu 18. janvārī, ko var vērtēt kā pozitīvu signālu kriptovalūtu tirgum.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv