Dolārs zem spiediena, nafta sadārdzinās

Treideri.lv | 28. augusts 2017 09:53
Dolārs zem spiediena, nafta sadārdzinās

Tirgum atveroties Āzijas treideri ķērušies pie dolāra pārdošanas, pakļaujoties lāču noskaņojumam un vīlušies par Džeksonholas simpozija iznākumu. Taču uz ilgu laiku viņiem spēka nepietika un jau Āzijas sesijas vidū sākās mierīga korekcija. Tikmēr naftas un tās produktu cenas joprojām aug: investori bažījas par viesuļvētras Hārvija ilgtermiņa sekām, ko tas varētu būt nodarījis ASV naftas nozarei.

Dolārs cenšas atspēlēties, taču kaut kā nepārliecinoši

Tikmēr valūtu tirgū turpinās dolāra vajāšana. USD indekss, kas aprēķina valūtas dinamiku pret galveno konkurentu grozu, šorīt krities par 0.3% līdz 92.486. Tas ir zemākais rādītājs kopš 2016. gada 3. maija. EUR/USD, sasniedzot 1.1985 līmeni, šorīt atjaunojis 2015. gada janvāra maksimumus, šobrīd pāris konsolidējas ap 1.1925. GBP/USD uz īsu laiku testēja apgabalu virs 1.2900, taču vēlāk koriģējās līdz 1.2893. USD/JPY konsolidējas netālu no nozīmīgā 109.00 atbalsta. Kopumā dolāra dinamika saglabā virzienu lejup, taču īstermiņa perspektīvā jau jūtams zināms lāču pagurums.

Augusta pēdējā nedēļa valūtu tirgū tradicionāli ir viena no mierīgākajām, tāpēc, ņemot vērā pustukšo ekonomisko kalendāru, tuvākajās dienās drīzāk var cerēt uz konsolidāciju diapazonos ar korekcijas pazīmēm, nekā jauniem izrāvieniem. Bez tam, pie horizonta jau redzams kārtējais riska faktors un tradicionālais volatilitātes avots – ASV darba tirgus atskaite. Tas nozīmē, ka treideri, visdrīzāk, labprātāk mierīgi apsvērs situāciju – tajā skaitā Jellenas teikto. Bez tam, trešdien notiks nodokļu reformas jautājumam veltīta Donalda Trampa uzstāšanās. Ja prezidentam izdosies ar atvieglojumu ideju iekvēlināt tirgus un novērst uzmanību no negatīvajiem faktoriem, dolārs var nedaudz pakāpties.

Inflācija un bezdarbs Eirozonā, kā arī virkne nozīmīgu reģionālo atskaišu, tādi, kā PMI, mazumtirdzniecības apjomi Vācijā un IKP Francijā, ir spējīgi ietekmēt eiro dinamiku, jo īpaši, ja tie neapstiprinās Dragi pārliecību par ekonomikas atveseļošanās procesa stabilitāti. Bez tam, atgādinām, ka, uzstājoties Džeksonholā, viņš par šī brīža inflācijas rādītājiem nebija sajūsmā. Sākotnēji investori labprāt uz to piemiedza acis, taču vāju CPI indeksa rādītāju gadījumā situācija mainīsies. EUR/USD pārāk tuvu pietuvojies 1.20 atzīmei – diez vai Eiropas ierēdņi, jo īpaši vācieši, mierīgi noskatīsies, kā vienotā valūta turpina augt, iznīcinot eksporta sektora konkurētspēju. Tas nozīmē, ka agresīvākie ECB locekļi varētu nedaudz atslābināt tvērienu un pat ķerties pie verbālām intervencēm. Dragi Džeksonholā atturējās no komentāriem par eiro kursu, kas lielā mērā arī kļuva par vienotās valūtas kursa straujā kāpuma iemeslu.

Nafta stihijas varā

Āzijas sesijā amerikāņu benzīna nākotnes līgumu cena pakāpās par 5.8% līdz 1.7625 dolāriem par galonu, savukārt Brent naftas cenas pakāpās par 0.3% līdz 52.58 dolāriem par barelu. Arī WTI marka pakāpās par 0.4% līdz 47.69 dolāriem. Neskatoties uz to, ka Teksasas piekrasti skārusī stihija pamazām atkāpjas, cerēt uz korekciju vēl ir pāragri.

Viesuļvētra Hārvijs mazinās, taču amerikāņiem no tā vieglāk nepaliek. Atstājot aiz sevis postažu Teksasas pilsētā Korpuskristijā, tas devies uz Hjūstonu, kur lietavu rezultātā sākušies plūdi. Ņemot vērā to, ka Hjūstona ir ASV naftas/gāzes galvaspilsēta, treideri un investori tirgū jau skaita barelus, kuri tuvākajā laikā pietrūks. Sestdien kļuva zināms, ka naftas kompānijas apturējušas ieguvi virknē ieguves vietu Meksikas līcī, kas novedīs pie ražošanas samazinājuma vidēji par 430 tūkstošiem barelu dienā. Arī Īglfordas atradnēs ieguve sarukusi par 300-500 tūkstošiem barelu. Viesuļvētras sekas vēl ir grūti novērtēt, un, visdrīzāk, tās vēl pilnībā nav iecenotas. Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā benzīns kļūs dārgāks. Naftas cenas arī augs, taču ne tik strauji, ņemot vērā straujo pieprasījuma kritumu no naftas pārstrādes uzņēmumu puses. Brent naftai augšējā robeža joprojām ir ap 52.70-53.00. WTI tā ir 48.30.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv