Dolārs uzrāda labāko nedēļas peļņu divu mēnešu laikā

Treideri.lv | 10. janvāris 2020 15:48
Dolārs uzrāda labāko nedēļas peļņu divu mēnešu laikā

Dolāra panākumu atslēga ir pauze ASV un Irānas attiecību saspīlējumā, kā arī spēcīgie dati.

ASV dolāra vērtība piektdien pieauga un demonstrēja lielāko nedēļas pieaugumu divos mēnešos, jo ģeopolitiskās spriedzes mazināšanās mudināja investorus pirkt riskantākas valūtas, kamēr Japānas jena un Šveices franks zaudēja savas pēdējā laikā iekarotās pozīcijas.

Tā kā ASV un Irāna izvairījās no turpmākas konfrontācijas, treideri koncentrējās uz ikmēneša datiem par ASV nodarbinātību, kas seko spēcīgu ekonomisko rādītāju sērijai.

“Par ASV dolāra kāpuma iemeslu šonedēļ kļuva pieaugošā spriedze Tuvajos Austrumos; arī pēdējie ASV dati sniedz investoriem iemeslu optimismam”, – norāda ActivTrades vecākais analītiķis Rikardo Evangelista.

Attiecībā uz savu konkurentu grozu dolārs piektdien ieguvis 0.1%, indeksam pieaugot līdz 97.53 un palielinot kopējo pieaugumu šonedēļ līdz 0.7%, kas bija tā lielākais nedēļas pieaugums kopš novembra sākuma.

Nesenie dati uzrādīja pakalpojumu pieprasījuma pieaugumu ASV, bezdarba pabalstu pieprasījumu skaita samazinājumu un solidāru privātā sektora darba vietu pieaugumu. Taču  nodarbinātības dati liecina, ka decembrī Savienoto valstu ekonomika radījusi vien 145 tūkstošus jaunu darba vietu, kaut gan vidējā prognoze paredzēja 164 tūkstošus jaunu darba vietu.

“Dolāram nostiprināties palīdz arī cerības uz ASV un Ķīnas tirdzniecības pagaidu vienošanos jau nākamnedēļ”, – uzskata Credit Agricole valūtu stratēģis-analītiķis Londonā Manuels Olivjeri.

Austrālijas dolāra panākumi

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš pagājušajā mēnesī paziņoja, ka 15. janvārī tiks parakstīta 1. fāzes tirdzniecības vienošanās ar Ķīnu, paziņojis, ka vienošanos var parakstīt “drīzum”.

Cerības uz tirdzniecības darījumu šonedēļ nostiprinājušas arī Ķīnas valūtu. Juaņa ir sasniegusi piecu mēnešu maksimumu, tuvojoties Ķīnas tirdzniecības darījuma parakstīšanas datumam 15. janvārī.

Austrālijas dolārs ir pieaudzis par trešdaļu procenta līdz $0.68755, lai gan tā izaugsmi ierobežoja prognozes, ka procentu likmes tiks samazinātas jau februārī. Meža ugunsgrēku nedēļas metušas ēnu uz daudz plašāku ekonomiku.

Mārciņas vērtība samazinājās pēc tam, kad kāds no Anglijas bankas politiķiem paziņoja, ka britu ekonomikas reakcija uz Brexit attīstību tuvākajos mēnešos noteiks, vai likmes turpmāk tiks samazinātas. Mārciņa zaudēja 0.1% pret dolāru, noslīdot līdz 1.3054 dolāriem.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv