Dolārs un akciju tirgi svin Ķīnas un ASV vienošanos

Treideri.lv | 21. maijs 2018 08:50
Dolārs un akciju tirgi svin Ķīnas un ASV vienošanos

Šorīt par galveno tēmu kļuva ziņa, ka Ķīnai un ASV izdevies vienoties par tirdzniecības disbalansa novēršanas principiem. Par to sestdien paziņojis ASV finanšu ministrs Mnučins un Trampa padomnieks ekonomikas jautājumos Larijs Kudlovs. Taču par darījuma detaļām pagaidām klusē. Tādā veidā, tirgus guvis cerību, taču joprojām pastāv vilšanās iespēja, kad atklāsies nianses.

“Ķīnas-Amerikas vienošanās var viest investoros zināmu atvieglojumu, jo no pilna mēroga tirdzniecības kariem izdevies izvairīties. Taču spriedze abu valstu attiecībās saglabāsies… Tās ir kā muguras sāpes, no kurām nekad neizdodas atbrīvoties pilnībā. Sākotnēji tas ir šoks, bet pēc tam akūtākos simptomus izdodas novērst un dzīve turpinās. Tirgus iemācīsies ar to sadzīvot un sekas vērtēt racionālāk”, – uzskata JPMorgan Asset Management Āzijas-Klusā okeāna reģiona tirgus galvenais stratēģis Tai Hu.

Situācija valūtu tirgū

Dolāra indekss, kas vērtē amerikāņu valūtas dinamiku attiecībā pret citu populārāko valūtu grozu, uz īsu laiku skāris jaunu 2018. gada maksimumu, taču ātri atkāpies par 0.1% līdz 92.766 atzīmei. ASV obligāciju ienesīguma pieaugums joprojām kalpo kā galvenais ASV dolāra kāpuma katalizators.

Eiro/dolārs turpina kritumu bez apstājas jau sesto dienu pēc kārtas. Vienotā valūta, Itālijā valdošo separātisko noskaņojumu izraisītās panikas dēļ, pēdējās nedēļas laikā zaudējusi gandrīz 2%. Tur divas pret Eiropu noskaņotas partijas cenšas veidot koalīciju, un, ņemot vērā presē nopludināto vienošanās melnrakstu, viņiem tas izdosies. Šobrīd EUR/USD tirgojas ap 1.1746. Tas ir jauns šī gada minimums un apgabals, kas kļuva par atbalstu kāpumam 2017. gada decembrī. Ja šis atbalsts neizturēs, eiro uzņems kursu uz 1.1570.

Dolārs/jēna pārvarējis 111.00 un notestējis Āzijas sesijas maksimumus ap 111.23, turklāt augošā dinamika gūst spēku uz pozitīvā noskaņojuma rēķina riska aktīvu tirgos, kā arī pateicoties ASV obligāciju ienesīguma pieaugumam – abi faktori jēnai ir nelabvēlīgi. Japāna šodien publicēja tirdzniecības bilances datus, kur atklājās, ka ne imports, ne eksports nav sasniedzis prognozētos rādītājus. Taču tas viss nobāl salīdzinājumā ar piektdienas inflācijas atskaiti, kas apstiprināja, ka Japānas Bankai līdz savam mērķim ir ļoti tāls ceļš ejams.

Arī mārciņas/dolāra pāris nedēļu uzsācis ar kritumu. Britu valūta krīt vispārējā tirgus noskaņojuma iespaidā, kas dzen uz augšu dolāru, pie vainas ir arī kārtējā ziņu deva attiecībā uz Brexit. Skotija atkal paziņojusi par plāniem rīkot otro referendumu par neatkarību, tiklīdz britu valdība tiks skaidrībā ar saviem plāniem attiecībā uz izstāšanos no ES. Ziemeļīrija ir kategoriski pret striktām robežām ar ES, turklāt atbalsts Brexit idejai reģionā nokritis līdz 13%. Kopumā nenoteiktība pieaug, un kopā ar to arī spiediens uz mārciņu. Šī brīža GBP/USD kurss – 1.3430. Tas ir jauns šī gada minimums. Nākošais nozīmīgais atbalsts – 1.3300.

Kas notiek citos tirgos?

Reģionālie indeksi ir zaļajā zonā, jo investoriem šķiet, ka tirdzniecības karu draudi Ķīnas un ASV starpā mazinājušies. Ģeopolitiskā klimata uzlabošanās sniedz īstermiņa atbalstu riska aktīviem līdz brīdim, kad dienas kārtībā atgriezīsies FRS likmes paaugstināšana.

“ASV finanšu ministra Stīvena Mnučina svētdienas paziņojums, ka karš ar Ķīnu tiek atlikts, sniedza atbalstu riska interesei, kam vajadzētu labvēlīgi ietekmēt akciju tirgus dinamiku”, – norāda Westpac valūtu stratēģis Šons Kellovs.

Honkongas Hang Seng pakāpies par 0.1% uz augsto tehnoloģiju un rūpniecības uzņēmumu rēķina. Topix pakāpies par 0.2% neskatoties uz kritumu finanšu sektorā; indekss atguvis šī gada zaudējumus, atgriežoties pie janvāra līmeņiem. Nikkei 225 pakāpies par 0.4%, savukārt Austrālijas S&P/ASX 200 ieguvis 0.1%, šeit kāpums enerģētikas sektorā kompensēja kritumu telekomunikācijās.

Naftas cenas nedaudz pakāpušās, taču atgūties no piektdienas krituma tirgus pagaidām nespēj. Brent tirgojas par 0.4% augstāk ap 79 dolāriem par barelu. WTI pakāpusies par 0.6% līdz 71.9 dolāriem. Tirgus seko līdzi notikumiem Venecuēlā: šī brīža valsts prezidents Nikolass Maduro var tikt ievēlēts atkārtoti uz kārtējo termiņu, kas kļūs par iemeslu jaunām sankcijām attiecībā pret šo Latīņamerikas valsti no ASV un ES puses.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv