Dolārs šobrīd ir labākais veids, kā saglabāt uzkrājumus

Treideri.lv | 6. marts 2020 19:00
Dolārs šobrīd ir labākais veids, kā saglabāt uzkrājumus

Neskatoties uz dolāra kursa nestabilo dinamiku pēdējās dienās, kāds stratēģis uzskata, ka šī valūta ir viens no labākajiem veidiem naudas uzglabāšanai pašreizējo tirgus satricinājumu laikā.

Piektdien no rīta dolāra indekss, kas mēra dolāra vērtību pret pārējo galveno valūtu grozu, tirgojās ar 0.57% kritumu, sasniedzot 96.26 punktus. Tas notika mēnesi pēc tam, kad indekss pieauga par aptuveni 2%, bet pēc tam no februāra maksimuma zaudēja vairāk nekā par 3%.

Deivids Blūms, HSBC starptautiskās FX stratēģiju nodaļas vadītājs, norādījis, ka valūtu treideriem jāņem vērā, ka “pamet” ASV koronavīrusa uzliesmojuma laikā.

Otrdien ASV Federālā rezervju sistēma samazināja bāzes procentu likmi par 50 bāzes punktiem, mēģinot mīkstināt koronavīrusa izraisītās ekonomiskās sekas, savukārt trešdien pārstāvju palāta pieņēma vērienīgu likumprojektu, piešķirot vairāk nekā 8 miljardus dolāru cīņai pret to.

“Jums ir labākais starta punkts, jūs izmetāt tam 50 bāzes punktus (FRS procentu likmes), jūs izmetāt miljardus, un tikmēr visi saka: “Es pārdodu””, – ceturtdien Blūms paziņoja CNBC kanāla raidījumā “Squawk Box Europe”.

Pēc Blūma teiktā, negaidītais FRS lēmums faktiski ir padarījis dolāru pievilcīgāku nekā citas G-7 valūtas, piemēram, eiro. Parasti, kad centrālā banka samazina likmes, tās valūta zaudē vērtību; pēc tam, kad FRS otrdien pēkšņi samazināja likmes, dolāra indekss strauji krita.

Taču dolārs nāk kopā ar bezmaksas apdrošināšanas polisi, saka stratēģis. Tomēr neskatoties uz to, Blūms uzsvēra tā riska īpašības.

“Viena lieta par dolāru – kad jūs to iegādājaties, jūs saņemat bezmaksas apdrošināšanas polisi no visām sliktajām lietām”, – viņš saka. “Lūk, kāpēc dolārs ir vislabākā izvēle, un es domāju, ka tas sevi parādīs… …ASV ir labākā vieta, kur saglabāt uzkrājumus; mēs redzējām pēc cipariem (trešdien iznāca ADP un ISM dati), ka tā ir visspēcīgākā ekonomika, un viņiem ir brīva telpa politiskiem pasākumiem, ko viņi jau realizē. Vai jūs nedotu priekšroku šim, nevis tādam, kurš neko nedara?”

Viņš norādījis, ka Eiropas centrālā banka “nevar” samazināt procentu likmes, jo tās jau ir pietiekami zemas. ECB bāzes depozīta likme pašlaik ir -0.5%.

Recesija ASV?

Džeina Folija, Rabobank galvenā finanšu analītiķe, arī minēja, ka dolārs saglabās savu spēku, jo bažas par koronavīrusu turpina radīt spiedienu uz noskaņojumu.

“Neatkarīgi no FRS likmju samazināšanas, pēc mūsu domām, pieprasījums pēc ASV dolāra droši vien būs ilgtspējīgs, kamēr turpinās koronavīrusa krīze un pastāv bažas par recesiju dažādās pasaules ekonomikas daļās”, – viņa trešdien paudusi savā ziņojumā.

Folija uzsvēra, ka Rabobank jau ir prognozējusi mērenu recesiju ASV šogad, neatkarīgi no uzliesmojuma, bet piebilda, ka “slēgtais raksturs” amerikāņu ekonomikā nozīmēja, ka sekas, visticamāk, būs “daudz nozīmīgākas citās vietās”.

“Ņemot vērā dolāra, kā darījumu un uzkrājumu valūtas nozīmi, tā nav tā vide, kas var veicināt stabilu (kapitāla) aizplūšanu no dolāra”, – viņa piebilda. “Pilnīgi pretēji, bažas par likviditātes samazināšanos droši vien atbalstīs ASV dolāru”.

Taču citi analītiķi ir mazāk optimistiski savās dolāra prognozēs.

Societe Generale makro-stratēģis Kīts Džakss savā piezīmē trešdien minēja, ka FRS “vēl nav pabeigusi (likmes) samazināšanu” – un citi ekonomiskie faktori vilks dolāru uz leju.

“Tas, kas novedīs pie dolāra kursa ilgstošas lejupslīdes, nebūs tik daudz FRS stimuli, cik izaugsmes palēnināšanās. Tā jau ir sākusies”, – viņš sacīja.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv