Dolārs pirms Pauela uzstāšanās turas netālu no maksimumiem

Treideri.lv | 10. jūlijs 2019 11:27
Dolārs pirms Pauela uzstāšanās turas netālu no maksimumiem

ASV dolārs tirgojas pie 3 nedēļu maksimuma, ko veicinājis ienesīguma pieaugums pirms Pauela uzstāšanās.

Dolārs tirgojas trīs nedēļu augstāko līmeņu tuvumā, sekojot līdzi obligāciju ienesīguma pieaugumam. Tirgus dalībnieki gaida norādes attiecībā uz Federālās Rezervju Sistēmas monetārās politikas perspektīvām.

Treideri cer ASV FRS vadītāja Džeroma Pauela divu dienu uzstāšanās laikā Kongresā noskaidrot viņa attieksmi pret monetārās politikas mīkstināšanu pēc pagājušajā nedēļā iznākušajiem negaidīti spēcīgajiem darba vietu rādītājiem, tādējādi mīkstinot ASV procentu likmju agresīvās pazemināšanas prognozes.

Pauela atskaites teksts tika publicēts jau piektdien. Viņš to 10. jūlijā iesniegs Pārstāvju palātas finanšu pakalpojumu komitejā, bet dienu vēlāk tajā pašā laikā – Senāta banku komitejā. Vairums G10 grupas valūtu tirgojas ;šaurā diapazonā, turklāt investori saspringti gaida arī šīs nedēļas FRS un ECB protokolu publikācijas. Jūnijā FRS lika saprast, ka ir gatava pazemināt likmes, lai sniegtu atbalstu ASV ekonomiskajai izaugsmei tirdzniecības nesaskaņu apstākļos.

Investori izpērk dolārus, gaidot, ka FRS kļūs agresīvāka. Tirgus jau zināmā mērā ieceno pazeminājumu par 25 bāzes punktiem 31. jūlijā FOMC sanāksmē, un, iespējams, vēl vienu pazeminājumu septembrī”,

– norāda Sumitomo Mitsui DS Asset Management galvenais stratēģis Tokijā Masahiro Itikava.

Pēc CME Group datiem, investori gaida, ka jūlija sanāksmē regulators no šī brīža 2.25–2.5% pazeminās likmi par 25 bāzes punktiem.

FRS virzās uz likmes pazemināšanu, taču prognozes attiecībā uz šī pazeminājuma tempu un apjomu atšķiras. Šobrīd mēs koriģējam prognozes. Ekonomiskie dati ASV nav tik slikti, kā Eiropā un citās valstīs. Tas sniegs atbalstu dolāram”,

– uzskata SBI Securities menedžeris Tsutomu Soma.

Bloomberg Dollar Spot indekss pēc otrdien sasniegtā 19. jūnija maksimuma ir stabils. Obligācijas demonstrē lejupslīdi ceturto dienu pēc kārtas, 10-gadīgo obligāciju ienesīgums pieaudzis par 1 b.p. līdz 2.08%.

Pauels trešdien un ceturtdien Kongresā prezentēs monetārās politikas atskaiti, tikmēr Kanzasas FRB prezidente Estere Džordža trešdien uzstāsies Helsinkos. ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laithizers un finanšu ministrs Stīvens Mnučins runājuši pa telefonu ar saviem Ķīnas kolēģiem. Tas bija pirmais augsta līmeņa kontakts pēc abu valstu prezidentu vienošanās pagājušajā mēnesī atjaunot tirdzniecības sarunas. Kā žurnālistiem paziņoja Baltā Nama ekonomiskais padomnieks Larijs Kadlovs, tikšanās bijusi konstruktīva.

Viņš norādīja, ka pārrunas noritējušas labi, puses apspriedušas tikšanās iespējas, taču piebilstot: “Brīnumi nenotiek. Pagājušajā ziemā un pavasarī bija progress, pēc tam tas apstājās. Ceru, mēs spēsim turpināt no tās vietas, kur apstājāmies, taču pagaidām es nezinu”.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv