Dolārs nostiprinās, jo treideri tic ASV ekonomikai

Treideri.lv | 10. februāris 2020 17:48
Dolārs nostiprinās, jo treideri tic ASV ekonomikai

Austrālijas dolāra un Ķīnas juaņas vērtība attiecībā pret ASV dolāru pieaug. Eiro un sterliņu mārciņa demonstrē lejupslīdi uz dolāra plaša spektra pieauguma fona.

ASV dolāra nostiprināšanās noveda pie eiro lejupslīdes līdz zemākajam līmenim pēdējo mēnešu laikā, jo investori prognozēja, ka ASV ekonomika būs noturīga pret koronavīrusa izplatīšanos visā pasaulē, savukārt nodarbinātības dati pagājušajā nedēļā treideru optimismu vēl nostiprināja.

Tirgus dalībnieki ir pozitīvi noskaņoti attiecībā uz riska valūtām uz mājienu fona, ka koronavīrusa izplatīšanās var palēnināties, tikmēr vairāki lielie uzņēmumi Ķīnā uzsākuši darbu pēc Mēness Jaunā gada brīvdienām.

Austrālijas dolārs pieaudzis par 0.3% līdz 0.6694 pret ASV dolāru, atlecot no iepriekš sājā pašā sesijā sasniegtā desmit gadu minimuma. Šogad tas zaudējis jau 4.5%. Arī Ķīnas juaņa demonstrē pieaugumu par 0.3% līdz 6.9860 pret ASV dolāru. Taču ASV dolārs bija spēcīgāks attiecībā pret citām galvenajām valūtām.

Tas nogremdēja eiro līdz četru mēnešu minimumam 1.0942 dolāriem, savukārt sterliņu mārciņu līdz 2,5 mēnešu minimumam – 1.2873 dolāriem. Pēc tam gan tā atguvās un tirgojās ap 1.2911 dolāru atzīmi, noturot 0.2% pieaugumu dienā. Pret eiro mārciņa pieauga par 0.2% līdz 84.84 pensiem.

“Uz tuvāko perspektīvu, pateicoties bažām par ekonomikas izaugsmes perspektīvām ārpus ASV,  dolāra relatīvā pievilcība ir pieaugusi, palielinot varbūtību, ka prezidents Tramps uzvarēs un strādās otro termiņu”, – norāda MUFG valūtu analītiķis Hardmans. “Taču FRS nevēlēšanās normalizēt politiku vājinās ASV ienesīguma un dolāra pieauguma potenciālu”.

Pēc Reuters analītiķu domām, varbūtība, ka eiro/dolāra kurss strauji kritīs, bija zema, taču turpmākas pakāpeniskas lejupslīdes varbūtība bija augsta.

Patvēru aktīvs jena tirgojas neitrāli, 109.75 jenu līmenī pret dolāru, savukārt obligācijas kritās, bet akciju tirgi piedzīvoja zināmus agrīnus zaudējumus plašas riska apetītes mazināšanās dēļ.

“Mēs redzējām pozitīvus virsrakstus par to, ka vairāki lieli uzņēmumi ziņojuši, ka gatavojas atsākt darbu Ķīnā”, – norāda Westpac FX stratēģiju vadītājs Sidnejā Ričards Franulovičs.

Taivānas Foxconn, liela mēroga uzņēmums pasaules augsto tehnoloģiju preču ražošanā, ir saņēmis atļauju atsākt ražošanu rūpnīcā Ķīnas ziemeļos, paziņojis kāds Reuters avots.

Autoražotāja Tesla Šanhajas rūpnīcai pirmdien bija jāatjauno ražošana, pagājušajā nedēļā paziņoja valdības ierēdnis, piebilstot, ka varas iestādes firmai sniegs palīdzību.

Pirmdien General Motors paziņoja, ka ražošanu Ķīnā atjaunos no 15. februāra, bet Samsung Electronics paziņoja, ka plāno atjaunot ražošanu savā televizoru rūpnīcā Tjaņdzjiņā 17. februārī.

Citās valstīs – norvēģu krona uzlēkusi par 0.6% attiecībā pret eiro līdz 10.14 pēc tam, kad patēriņa cenas Norvēģijā janvārī, salīdzinot ar gadu iepriekš, strauji pieaugušas.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv