Dolārs nonācis ASV deficītu ķīlnieka lomā

Treideri.lv | 16. februāris 2018 11:42
Dolārs nonācis ASV deficītu ķīlnieka lomā

Pagājušajā nedēļā Kongresā divu partiju balsojumā tika nolemts palielināt izdevumus tuvākajos divos gados par gandrīz $300 miljardiem, pie tam, tas izdarīts uz karstām pēdām pēc nesen pieņemtās nodokļu reformas, kas paredz nodokļu samazināšanu par $1.5 triljoniem iekšējā pieprasījuma stimulēšanai un valsts tirdzniecības bilances uzlabošanai.

Stratēģi ieņēmuši īpaši piesardzīgu pozīciju, koncentrējoties uz amerikāņu deficīta dvīņiem un izceļot tos kā iespējamākos iemeslus stabilam dolāra kursa kritumam pēc īsas atelpas.

Pēc pirmdien publicētajiem ASV finanšu ministrijas datiem finanšu gada pirmajos četros mēnešos, no oktobra līdz janvārim, ASV budžeta deficīts pieaudzis par 11% līdz $176 miljardiem salīdzinot ar analoģisku periodu pirms gada. Tas ir augstākais rādītājs kopš 2013. gada, pie kam, iedzīvotāju novecošanas, kurus subsidē uz valsts izdevumu rēķina, un nodokļu samazināšanas, kas samazinās ienākumus valsts kasē, apstākļos gaidāms tā tālāks pieaugums.

Pagājušajā nedēļā oficiālā statistika liecināja, ka decembrī ASV tirdzniecības bilances deficīts, neskaitot naftas produktus, pieaudzis līdz rekorda rādītājam $50 miljardiem, jo importa pieauguma tempi apsteiguši eksportu. Balstoties uz šo dinamiku, TD Securities analītiķi uzskata, ka dolārs joprojām ir par 10% pārvērtēts.

Pēdējo gadu laikā salīdzinoši stingrā fiskālā politika ierobežoja budžeta deficītu, tikmēr slānekļa naftas ieguves bums palīdzēja samazināt tekošās bilances deficītu. Savukārt tagad abi šie nozīmīgie rādītāji pasliktinās jaunu iniciatīvu apstākļos nodokļu sfērā, kā arī dēļ spiediena uz tekošās bilances deficītu no enerģētikas komponentēm.

Šajā sakarā deficīta dvīņi atkal atgādina par sevi kā svārstību katalizatoru valūtu tirgū. “Dolārs reti kad ir spēcīgs, kad visā pārējā pasaulē viss ir kārtībā. Pie tam, manuprāt, dolāra kāpums būtu vēl pārsteidzošāks ASV biznesa deficītu apstākļos”, – norāda Credit Suisse valūtu eksperti.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv