Dolārs nodarbinātības datus uztvēris vēsi

Treideri.lv | 5. maijs 2017 15:28
Iesaki:
Dolārs nodarbinātības datus uztvēris vēsi

Nodarbinātības atskaites diezgan neviennozīmīgie rādītāji izraisīja tik pat neviennozīmīgu dolāra reakciju. Jauno darba vietu skaits pārsniedzis prognozes, tāpēc sākotnēji bija vērojams dolārs kāpums pret jēnu, taču pēc tam treideri ņēma vērā marta nodarbinātības datu negatīvo korekciju un dolārs sāka kristies.

Kopš šī gada sākuma ASV ekonomika neattaisno investoru cerības, 1. ceturksnī uzrādot vien 0.7%$ izaugsmi gada izteiksmē. Ekonomisti gaida kāpuma pieaugumu, taču 2. ceturkšņa sākumu par spēcīgu nenosauksi. Taču FRS tas, acīmredzot, neuztrauc: ierēdņi uzskata, ka izaugsmes palēnināšanās 1. ceturksnī bija īslaicīga parādība. Regulatoram svarīgi, ka ekonomika nodrošina spēcīgu nodarbinātības pieaugumu, pat vāja IKP pieauguma apstākļos. Bezdarbs krities līdz līmenim, pie kura tik pat kā nepaliek resursu (pilnīga nodarbinātība), un darba devēji, lai noturētu sev nepieciešamos darbiniekus, jau būs spiesti paaugstināt darba algas.

Tāpēc šobrīd vairāk uzmanības jāvelta ne tik daudz datiem, cik regulatora un Baltā nama retorikai. Ja iepriekš, pāris gadus atpakaļ, eiro kritumu ap 1.05 apturēja tieši Baltais nams un Dženeta Jellena ar savu negaidīto kritiku, tad tagad investori dara to, ko viņiem saka Donalds Tramps: ja reiz viņš teica, ka dolārs ir dārgs, treideri sāk lauzt dolāra augošo trendu. Tas pats ar FRS retoriku: paaugstinot CB likmes pamanās sniegt tik maigus komentārus, ka dolārs krīt, nevis aug. Nav skaidrs cik vēl turpināsies šāda anomālija, taču tuvojoties jūnijam FRS jākļūst konkrētākai attiecībā uz likmes paaugstināšanu šajā mēnesī.

Bezdarba līmenis ASV no marta 4.5% aprīlī krities līdz 4.4%, savukārt darba vietu skaits ārpus lauksaimniecības nozares pieaudzis par 211 tūkstošiem. Analītiķi prognozēja, ka bezdarbs aprīlī bijis 4.6%, savukārt darba vietu skaits pieaudzis par 190 tūkstošiem. Marta jauno darba vietu rādītājs ārpus lauksaimniecības tika pārskatīts no 98 un 79 tūkstošiem. ASV nodarbinātības ministrija arī paziņoja, ka stundas likme valstī aprīlī pieaugusi par 2.5% gada izteiksmē un sasniedza 26.19 dolārus. Mēneša izteiksmē stundas likme pieaugusi par 0.26%, jeb 7 dolāra centiem. Arī šeit marta rādītāji tika pārskatīti uz leju: +0.1% mēnesī; +2.6% gadā(pārskatīts no +0.2% mēnesī un +2.7% gadā).

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv