Dolārs nesteidzīgi aug, mārciņa gaida spriedumu

Treideri.lv | 27. oktobris 2016 09:46
Dolārs nesteidzīgi aug, mārciņa gaida spriedumu

Dolārs ceturtdienas rītā joprojām atrodas gaidīšanas režīmā, taču tajā pat laikā nedaudz pakāpies visā tirgus spektrā; akciju indeksi atrodas zem nelabvēlīgo ienākumu atskaišu spiediena, savukārt nafta cenšas izprast vakardienas pretrunīgo statistiku.

Japānas Banka un eksportētāji aiztur elpu, lai neaizbaidītu veiksmi

Haruhiko Kuroda ar savu vietnieku Kikio Ivatu šodien atkal uzstājas parlamentā, taču viņu komentāri maz atšķiras no tiem, ko mēs jau esam dzirdējuši daudzas reizes: Japānas Banka neplāno samazināt valsts obligāciju iegādes apjomus un grasās izmantot visus tai pieejamos līdzekļus, lai sasniegtu inflācijas mērķus.

Treideri jau sen ir iemācījušies ignorēt šo politisko troksni, no tā izfiltrējot būtiskāko jaunāko informāciju. Šodien uzstājoties Japānas Bankas ierēdņu runā nekā jauna nebija. Jēna lēnām krītas jau otro mēnesi pēc kārtas. Iespējams, šī tendence tuvākajā laikā saglabāsies, par cik tirgi noskaņojas uz FRS likmes paaugstināšanu.

Japānas Bankai šajā kontekstā uzdevums ir viegls: uzturēt investoru pārliecību, ka Japāna iet citu ceļu. Laba ziņa eksportētājiem. USD/JPY šorīt Āzijas sesijas sākumā uz kādu laiku pakāpās līdz 104.69, taču arī tas visdrīzāk notika dēļ dolāra nelielā kāpuma, kā arī uz ASV valsts obligāciju ienesīguma pieauguma rēķina.

Eiro kāpuma centieni ātri izsīka

 

EUR/USD vakar sniedza lielākas cerības uz tālāku augošu korekciju, taču jau šorīt lāči ir sasparojušies un cenšas novest pāri līdz marta minimumiem. Šodien Eiropas makroekonomiskajā kalendārā nav nekā interesanta, taču treideriem jāpievērš uzmanība Vācijas -gadīgo obligāciju ienesīgumam. Vakar vērtspapīri nonāca izpārdošanas vilnī, kas izraisīja ienesīguma pieaugumu līdz pēdējo četru mēnešu augstākajiem līmeņiem. Pat ASV vērtspapīri nespēj palielīties ar tik strauju kustību dienas ietvaros.

Dinamiku nosaka divi būtiski faktori: 1. – krituma britu obligāciju tirgū izraisītais triecienvilnis; 2. – bažas attiecībā uz ultra-akomodatīvajām politikām, ko realizē vadošās centrālās bankas. Eiropas Centrālās Bankas agresīvie monetārie stimuli daudzu gadu laikā nomāca ienesīgumu Eirozonas obligāciju tirgū. Varbūt pienācis laiks atspēlēties?

Nepalaidiet garām arī Deutsche Bank darbības rādītāju atskaiti, kas atkal var izvilkt gaismā jau nedaudz piemirstās ar Eiropas finanšu institūtu un visas finanšu sistēmas stāvokli kopumā saistītās bažas.

Šodien mārciņas liktenis atkarīgs no 3. cet. IKP

GBP/USD turpina turēt visus saspringtus un demonstrēt nestabilitātes brīnumus. Salīdzinoši labvēlīgie ekonomiskie dati un Anglijas Bankas ierēdņu komentāri, baidoties no straujās mārciņas devalvācijas iespējamām inflācijas sekām, praktiski pilnībā izslēdz likmes pazemināšanas iespējas ne vien tuvākajā sanāksmē 3. novembrī, bet gan šogad kopumā. Treideri to izmanto kā iemeslu, lai slēgtu acīmredzami pārpārdotās mārciņas īsās pozīcijas.

Šodien iznāk Lielbritānijas 3. cet. IKP atskaite, kas nu jau pilnībā ietver periodu pēc Brexit referenduma. Mēs ceram iegūt precīzāku britu ekonomikas stāvokļa vērtējumu, kā arī saprast, kā patiesībā šis lēmums par izstāšanos no ES ietekmējis uzņēmējdarbību. Tas sniegs kopējo priekšstatu par to, kam gatavoties pēc tam, kad valsts reāli būs izpildījusi plānoto.

Pēc prognozēm, IKP atskaites periodā jāpieaug par 0.3% ceturksnī un 2.1% gadā. Jūtami labāki dati par prognozētajiem varētu radīt sprāgušas bumbas efektu un izprovocēt masveida mārciņas īso pozīciju slēgšanu. Taču pirmā reakcija, visdrīzāk, ātri dzisīs – tirgus reakcija atkal pārslēgsies uz dolāru, piektdien iznāk ASV IKP atskaite. Savukārt vājš IKP labi saskanēs ar mārciņas krītošo dinamiku un, iespējams, atgriezīs to pārī ar dolāru pie nedēļas minimumiem ap 1.2080. Tālāk gan, visdrīzāk, nekas nenotiks. Vismaz pagaidām.

Īstermiņa augošais trends naftas tirgū savu resursu izsmēlis

Nafta pagaidām cieši turas diapazonā. Brent cenas atgriezušās pie 50 dolāru atzīmes, savukārt WTI tirgojas par 49.35. Vakardienas neviennozīmīgās atskaites par rezervēm izprovocēja volatīlu dinamiku naftas tirgū, kas, visdrīzāk, saglabāsies līdz pat OPEC sanāksmei novembra beigās.

Neskatoties uz to, ka komentāri no Krievijas, Saūda Arābijas, Irānas un citām ieinteresētajām pusēm joprojām provocē cenu svārstības, ziņas, kas liecina, ka vienošanās draud izgāzties, būs daudz efektīvāks katalizators, nekā kārtējie ierēdņu paziņojumi un solījumi.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv