Dolārs nav cīnītājs

Treideri.lv | 5. decembris 2017 11:58
Dolārs nav cīnītājs

Entuziasms attiecībā uz ASV nodokļu reformu atkal dziest, tāpēc dolārs atrodas zem spiediena. Akciju indeksi uzrāda jauktu dinamiku, savukārt nafta cenšas atgūties pēc vakardienas krituma.

Austrālijas dolārs izcēlies

Šodien Austrālijā notikumiem bagāta diena, tikmēr Austrālijas mazumtirdzniecības dati un Ķīnas PMI indeksa atskaite dienas sākumā izprovocēja strauju AUD/USD kāpumu. Spriežot pēc visa, Ķīnas ekonomika šogad tomēr uzrādīs izaugsmi, sasniedzot valdības noteiktos 6.5% vai vairāk. Šis apstāklis, tāpat kā jebkura cita pozitīva Ķīnas statistika, labvēlīgi ietekmē Austrālijas un Jaunzēlandes dolāru dinamiku.

Vēlāk Āzijas sesijā notika Austrālijas Rezervju Bankas sanāksme. Kā jau tika prognozēts, regulators procentu likmi atstāja nemainīgu, 1.5% līmenī, tajā pat laikā noņemot formulējumu par augstā valūtas kursa nelabvēlīgajām ekonomiskajām sekām un zemo inflāciju ilgtermiņā. Nav nekāds pārsteigums, ka tirgus šo faktoru uzskatīja par pozitīvu un saskatīja tajā iemeslu AUD/USD pirkšanas pozīciju audzēšanai. Pāris notestēja dienas maksimumu 0.7653, taču pārliecinoši pārvarēt 0.7650 pretestību nespēja. Šobrīd pāris tirgojas uz 0.7644, pie tam pircēju impulsa dzišana galu galā to var atmest līdz 0.7600 un tālāk līdz atvēršanās līmenim 0.7593.

Jēna ar kritumu nesteidzas

USD/JPY vakar nespēja pārvarēt pretestību ap 113.00 un koriģējās līdz 112.00-113.00 diapazona vidum. Tirgus pirmā reakcija uz ziņu, ka Senāts pieņēmis likumprojektu par nodokļu reformu, ir pierimusi. Tagad investori gaida tālāku notikumu attīstību. Atgādinām, ka Senāts un Pārstāvju palāta nobalsoja katrs par savu reformu versiju. Tagad viņiem nepieciešams nonākt pie kopsaucēja un to nodot parakstīšanai prezidentam. Kopumā progress ir, un cerības, ka reformu likums tiks pieņemts līdz gada beigām – arī. Taču, pirms mēs uzzināsim galīgo rezultātu, process var ieilgt vēl uz vairākām nedēļām.

No tehniskā viedokļa, USD/JPY augošo dinamiku ierobežo 113.00/30 pretestības zona. Pircējiem izrāviens augstāk ir vitāli svarīgs –  pretējā gadījumā mūs gaida konsolidācija diapazonā ar lēnu lejupslīdi līdz tā zemākajai robežai ap 111.70. Pārdevēji iniciatīvu pārņems tikai pie krituma zem 111.00.

Eiro novērsis uzmanību no paša katalizatoriem un pievērsies dolāram

EUR/USD turpina atgūties no vakardienas maksimumiem ap 1.1829. Šorīt vienotā valūta pakāpās par 0.13%, taču pircējiem acīmredzami pietrūkst pārliecības. Šodien publicētie Eirozonas PMI radīja vien fona troksni un eiro dinamiku būtiski ietekmēt nespēja. Pirmkārt, tie ir pārskatītie rādītāji. Otrkārt, vispārējā ekonomisko apstākļu uzlabošanās Eirozonā jau ir iecenota, savukārt tirgus uzmanība no uz eiro orientētiem faktoriem pārslēgusies uz dolāru. Citiem vārdiem sakot, investori koncentrējas uz nodokļu reformu, Millera izmeklēšanu un, mazākā mērā, uz šodienas ASV uzņēmēju aktivitātes un tirdzniecības bilances rādītājiem.

No tehniskā viedokļa. EUR/USD iestrēdzis diapazonā, kuru ierobežo 1.1930 un 1.1800. Augstākās robežas pārvarēšana dos pircējiem cerību uz atgriešanos virs 1.20 un, iespējams, septembra maksimumu testu ap 1.2092.

Visu izšķir Brexit

Mārciņas centieni pārī ar dolāru noslēgties virs 1.35 atkal nav vainagojušies ar panākumiem. Terēza Meja izgāzusi pārrunas ar Žanu-Klodu Junkeru. Vismaz puses paziņojušas, ka nav spējušas panākt pietiekošu progresu, lai varētu pāriet pie tirdzniecības līguma apspriešanas. Visdrīzāk, laiks tiks vilkts līdz pēdējam, un viss tiks izšķirts pēdējā brīdī – labākajās Eiropas tradīcijās. Taču vakar no rīta investori cerēja uz progresu, jo īpaši jautājumā par robežām ar Ziemeļīriju. Taču tas nenotika. Rezultātā – vilšanās sajūta un mārciņas izpārdošana. Kopumā šonedēļ turpinām sekot līdzi notikumiem ap Brexit. Visam jāizšķiras līdz ES sammitam, kas ieplānots 14.-15. decembrī.

Ja Brexit pārrunās tiks panākts progress, tas pacels pāri virs 1.35 un palīdzēs tam atgriezties pie septembra maksimumiem ap 1.3657, pretējā gadījumā pāris var aiziet zem 1.3290 atzīmes, kas apzīmēs augošās dinamikas beigas un atgriešanos oktobra diapazonā.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv