Dolārs krīt zem FRS protokolu spiediena

Treideri.lv | 9. oktobris 2015 16:12
Dolārs krīt zem FRS protokolu spiediena

Piektdien dolārs krītas pret valūtu grozu, par cik pēdējās FRS politiskās sanāksmes protokoli pastiprinājuši izredzes, ka procentu likmes līdz nākošajam gadam paliks bez izmaiņām.

Dolārs pakāpies pret jēnu, USD/JPY pāris pakāpies līdz 120.30.

Ceturtdien publicētie FRS septembra sanāksmes protokoli atklāj, ka lemjot par procentu likmēm bankas vadība joprojām balstās uz inflācijas rādītājiem, kā arī seko līdzi pasaules ekonomikas atdzišanas ietekmei. Protokoli apstiprināja uzskatus, ka ASV centrālā banka šogad procentu likmes nepaaugstinās.

Tikmēr jēna joprojām izjūt spiedienu dēļ prognozēm, ka Japānas Banka jau nākošajā sanāksmē var mīkstināt monetāro politiku. Trešdien Japānas Banka savu monetāro politiku atstāja bez izmaiņām, kaut gan nesenās ekonomiskās atskaites, kas norādīja uz Japānas ekonomikas vājumu, pastiprināja spiedienu uz banku, lai tā ievieš jaunus pasākumus izaugsmes nostiprināšanai.

Dolārs krities attiecībā pret eiro, EUR/USD pāris pakāpies līdz 1.1345. Tāpat dolārs krities pret Šveices franku, USD/CHF krities līdz 0.9616, toties dolāram izdevies pakāpties pret mārciņu, kas atkāpusies no divu nedēļu maksimumiem pēc Nacionālās statistikas pārvaldes paziņojuma, ka Lielbritānijas tirdzniecības bilances deficīts no jūlija 12.2 miljardiem mārciņu sarucis vien līdz 11.15 miljardiem. Analītiķi prognozēja, ka augustā deficīts nokritīs līdz 10 miljardiem mārciņu.

Austrālijas un Jaunzēlandes dolāri uzrādījuši kāpumu, AUD/USD pāris pakāpies līdz 0.7318 un NZD/USD līdz 0.6692. Austrālijas statistikas birojs paziņojis, ka hipotekārās kreditēšanas apjomi augustā pieauguši par 2.9%, kas ir stipri mazāk par prognozēto 5% rādītāju.

USD indekss, kas aprēķina ASV dolāra spēku pret nozīmīgāko konkurentu valūtu grozu, krities līdz 94.89, kas ir zemākais rādītājs kopš 18. septembra.

 

Treideri.lv

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv