Dolārs krīt visā tirgus spektrā, gaidāma ASV mazumtirdzniecības atskaite

Treideri.lv | 14. maijs 2018 09:02
Dolārs krīt visā tirgus spektrā, gaidāma ASV mazumtirdzniecības atskaite

Dolārs joprojām krīt inflācijas datu iespaidā. Šonedēļ tirgus gaida mazumtirdzniecības pārdošanas apjomu atskaite, cerībā, ka tie atspēkos vājo statistiku un kliedēs šaubas attiecībā uz FRS likmes paaugstināšanu.

EUR/USD turpina pārliecinoši doties 1.20 virzienā, atgūstoties no 2018, gada minimumiem tikai un vienīgi pateicoties dolāra korekcijai visā tirgus spektrā. Vienotajai valūtai kāpumam nav savu fundamentālu faktoru, tādējādi tās augošā dinamika ir neuzticama, savukārt īstermiņa pozitīvais trends – viegli ievainojams. Šodien Eiropa nepublicē nekādas nozīmīgas atskaites, toties uzstāsies veseli četri ECB valdes locekļi: Merš, Kerbs, Lautenšlēgers un Praets. Taču sensacionāli paziņojumi attiecībā uz Eiropas monetāro politiku netiek prognozēti, tātad nebūs arī reakcijas no eiro puses.

Patiesībā, šodien eiro valūtai galvenais orientieris ir dolārs, otrajā vietā – politika un tehniskiem faktori.

Dolāra īslaicīgā korekcija sniegs atbalstu eiro. Taču neskaidrā politiskā situācija Itālijā un, sekojoši, cenu kritums Itālijas obligāciju tirgū, ierobežos vienotās valūtas kāpuma potenciālu”,

– norāda Mizuho Securities galvenais valūtu stratēģis Masafumi Jamamoto.

Itālijas kustība “Piecas zvaigznes” un ultra-labējā “Līga” jau vairākas nedēļas nespēj izstrādāt vienotu politisko programmu. Vēl martā tie tika uzskatīti par zvērinātiem ienaidniekiem, taču tagad likteņa ironijas un vēlētāju gribas rezultātā tiem nākas veidot Itālijas valdību. Finanšu tirgiem šī piespiedu sadarbība nepatīk, jo tā šķiet nedroša un diez vai spēs būt efektīva.

Eiro/dolārs šobrīd tirgojas ap 1.960 un pretestība atrodas uz 1.20. Kustība augšu uzlabotu eiro tehnisko ainu, taču tam nepieciešami papildus fundamentāli stimuli. Piemēram, labi Vācijas un Eirozonas IKP izaugsmes tempu rādītāji, šīs atskaites tiks publicētas rīt.

USD/JPY joprojām dzīvo diapazonā ar augšējo robežu 110.00, kas pagājušajā nedēļā kārtējo reizi pierādīja savu spēku. Fundamentāli uz jēnu šobrīd iedarbojas vairāki pretēju virzienu spēki vienlaicīgi: vājās inflācijas atskaites izprovocētā dolāra korekcija dzen jēnu uz augšu, savukārt ASV obligāciju augstais ienesīgums un lojālā attieksme pret riska aktīviem – uz leju. Rezultātā, pāris vienkārši turpina sēdēt diapazonā trešo nedēļu pēc kārtas.

Šonedēļ jēnas dinamiku noteiks ASV un Japānas makroekonomiskā statistika. Ģeopolitika pagaidām atbīdījusies otrajā plānā, tāpēc investori pārslēdzas uz ekonomiku un likmju diferenciāļa tēmu. Šajā ziņā īpaši svarīgas būs Japānas IKP un ražošanas apjomu atskaites, kā arī ASV mazumtirdzniecības rādītāji – šī atskaite noteiks dolāra virzienu visos valūtu pāros, taču, lai mainītu tirgus prognozes attiecībā uz FRS likmju paaugstinājumu skaitu, tai jābūt ļoti vājai.

GBP/USD sasniedzis pamatu pie 1.3460 – tas notika pagājušās nedēļas ceturtdienā – un kopš tā laika pamazām atgūstas. Tāpat kā gadījumā ar eiro, britu valūtai palīdz dolāra korekcija. Taču nedrošība attiecībā uz Anglijas Bankas likmes paaugstināšanu, visdrīzāk, ierobežos mārciņas kāpuma potenciālu. Turklāt ar Brexit joprojām nekas nav skaidrs – tas pastiprina politisko un ekonomisko nenoteiktību. Marks Karnī pagājušajā nedēļā skaidri lika saprast, ka lēmums par likmi būs atkarīgs no ienākošajiem datiem, un, kaut arī investori joprojām tic augusta paaugstinājumam, vājā statistika viņu viedokli par šo tēmu var mainīt.

Likmju prognozes spējīgas pastiprināt volatilitāti tirgū. Mēs zinām, ka Anglijas Banka orientēsies, un ienākošo makrostatistiku, turklāt tuvākajā laikā kļūs zināma jauna informācija attiecībā uz Brexit, uzskata Rabobank eksperti.

Mārciņas/dolāra šī brīža kurss ir 1.3550, taču pāris var atgriezties pie 1.36, kas, visdrīzāk, apturēs augošo korekciju līdz jaunas makroekonomiskās informācijas iznākšanai.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv