Dolārs krīt gaidot ASV nodarbinātības datus

Treideri.lv | 7. augusts 2015 10:43
Dolārs krīt gaidot ASV nodarbinātības datus

Piektdienas rītā dolāra kurss pret eiro krītas, gaidot ASV nodarbinātības datus, kas var sniegt FRS pamatu procentu likmju paaugstināšanai septembrī.

Eiro pakāpies līdz $1.0940, savukārt dolāra kurs pret jēnu stabili turas ap vakardienas sesijas noslēgšanās cenu, šobrīd tirgojoties uz 124.73 jēnu atzīmes.

Gaidot šodien iznākošos oficiālos ASV nodarbinātības datus, analītiķi uzskata, ka darba vietu skaits jūlijā pieaudzis par 223 000, savukārt bezdarbs palicis uz 2008. gada aprīļa minimālā līmeņa 5.3%.

Turpmāku dolāra kāpumu pret eiro un jēnu varētu noteikt fondu tirgus reakcija uz nodarbinātības atskaiti, kas var veicināt likmes paaugstināšanu septembrī. Fondu tirgus kritums radīs spiedienu uz dolāru, taču mēs joprojām prognozējam kāpuma tendenci vidējā termiņā”,

– norāda Bank of America Merrill Lynch galvenais valūtu tirgus –  forex stratēģis Tokijā Susuke Jamada.

Bez tam, dolāru ietekmēs amerikāņu obligāciju ienesīguma svārstības. Jo augstāks ienesīgums, jo, likumsakarīgi, augstāks dolāra kurss.

Japānas Banka šodien saglabāja esošo monetārās politikas kursu un stimulējošo programmu. Tirgus šādu rezultātu jau gaidīja, līdz ar to reakcija bija vāja.

Sterliņu mārciņa kritusies līdz $1.5495, tādējādi turpinot vakardienas kritumu, par cik Anglijas Banka, iespējams, šogad procentu likmes nepaaugstinās.

Austrālijas dolārs pakāpies līdz $0.7370. Austrālijas Rezervju Banka ceturkšņa atskaitē neizslēdza kursa kritumu pēc FRS procentu likmju paaugstināšanas, taču neatkārtoja iepriekš pausto prognozi, ka turpmāks nacionālās valūtas kritums ir iespējams un nepieciešams.

 

Treideri.lv

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv