Dolārs krīt – cerības uz koronavīrusa ārstēšanu uzlabo riska apetīti.

Treideri.lv | 29. aprīlis 2020 18:43
Dolārs krīt – cerības uz koronavīrusa ārstēšanu uzlabo riska apetīti.

Akciju cenām pieaugot, dolāra vērtība trešdien sarukusi –  Gilead Sciences publiskojusi informāciju par potenciālu jaunā koronavīrusa veiksmīgu ārstēšanu.

Eksperimentālais pretvīrusa medikaments Gilead palīdzējis uzlabot simptomus tiem ar COVID-19 inficētajiem pacientiem, kuriem tas ticis ievadīts ātrāk, salīdzinājumā ar tiem, kas ārstēšanu saņēmuši vēlāk.

Kāpums akciju tirgos saistīts arī ar optimisma pieaugumu, jo uzņēmumi visā pasaulē tuvojas darbības atsākšanai, tādējādi pastiprinot riska apetīti un samazinot pieprasījumu pēc amerikāņu valūtas.

“Mēs novērojam, ka pastiprinās runas par to, ka ekonomikas visā pasaulē atveras, tāpēc var uzskatīt, ka pasaules ekonomikas restarts var notikt ātrāk”, – uzskata Western Business Solutions galvenais tirgus analītiķis Vašingtonā Džo Manimbo. “Tas ir pozitīvs faktors riska aktīviem un negatīvs patvēruma aktīviem”.

Dolārs zaudējis 0,26% attiecībā pret valūtu grozu līdz 99.62, pārsniedzot divu nedēļu minimumus 99.44, kas tika sasniegts otrdien.

Austrālijas dolārs, kurš tiek uzskatīts kā pasaules ekonomikas izaugsmes rādītājs, pakāpies par 0,57% līdz 0.6527 dolāriem. Iepriekš tas sasniedza $0.6547, kas bija augstākais līmenis kopš 10. marta.

Dolāra vērtība saruka arī pēc tam, kad rādītāji atklāja, ka ASV ekonomika pirmajā ceturksnī sarukusi.

Tirdzniecības ministrija paziņojusi, ka IKP gada izteiksmē 1. ceturksnī sarucis par 4,8%. 2019. gada pēdējā ceturksnī IKP pieauga par 2,1%.

Dolāra reakcija uz datiem nebija nekāda grandiozā, taču Manimbo uzskata, ka dati būs kā auksta duša tiem, kas cerēja uz V veida atveseļošanās. Eksperts doma, ka šodienas cipari apstiprina bažas, ka izaugsme otrajā ceturksnī var atbilst dažām ļaunākajām prognozēm par 40% samazinājumu.

FRS savu divu dienu sanāksmi beigs trešdienas vakarā. Gaidāms, ka regulators pildīs savu solījumu darīt visu iespējamo, lai sniegtu atbalstu pasaulē lielākajai ekonomikai.

Dolārs zaudējis vairāk kā 3% pēc tam, kad marta beigās sasniedza vairāk kā trīs gadu maksimumu 102.99, jo globālās centrālās bankas piedāvāja apjomīgus stimulējošus pasākumus ekonomikas aizsardzībai no koronavīrusa pandēmijas ietekmes.

Eiro, pirms ECB ceturtdienas sanāksmes, pieaudzis par 0,43% līdz $1.0865.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv