Dolārs ķeras pie iespējas atspēlēties

Treideri.lv | 18. maijs 2017 11:12
Iesaki:
Dolārs ķeras pie iespējas atspēlēties

Āzijas tirdzniecības sesija pagājusi zem bēgšanas no riska zīmes. ASV akciju indeksi vakar aizgāja mīnusos un Āzijas tirgi tiem sekoja, Baltā nama politisko intrigu pārbiedēti.

Investori tik ļoti cerēja uz Trampa ekonomisko programmu, kurai bija jāstimulē izaugsme. Taču prezidentam šobrīd prāts galīgi nenesas uz to, tāpēc tirgi steigā pārskata savas prognozes, kas pastiprina spiedienu uz akcijām un citiem riska aktīviem.

Dolāram pret pārējām galvenajām valūtām ceturtdien izdevies stabilizēties un pat pakāpties. Patiesībā lāči acīmredzami aizrāvušies ar pārdošanu, tāpēc šī brīža korekcija ir pilnībā pamatota. Bez tam, kopš vakardienas nav neviena jauna skandāla. Vienīgā jaunā informācija no Baltā nama bija saistīta ar to, ka kādreizējam FIB direktoram Robertam Milleram uzdots vadīt izmeklēšanu par Krievijas lomu ASV prezidenta vēlēšanās. Protams, tie ir potenciāli draudi esošajai administrācijai, taču visu apstākļu izpētei būs nepieciešami mēneši, vai pat gadi. Tas nozīmē, ka nekādu šī brīža risku nav.

Japānas jēna

Dolārs/jēna izsitis 111.00 atbalstu un vakardienu noslēdzis dziļos mīnusos. Ar to izrādījās pietiekoši, lai izprovocētu peļņas fiksāciju dolāra īsajās pozīcijās. Jēnas dinamika, kā parasti pirmkārt atkarīga no riska intereses (kas krītas) un obligāciju ienesīguma diferenciāļa (ASV obligāciju ienesīgums sarucis līdz 2.2%). Un lūk rezultāts: kopš Āzijas sesijas sākuma USD/JPY pakāpās par 0.4% un īstermiņā var turpināt kāpumu līdz 112.00.

Šorīt publicētie Japānas IKP rādītāji uz investoriem nekādu iespaidu neatstāja,, neskatoties uz to, ka bija labāki par prognozēm (+2.2% gada izteiksmē pret prognozētajiem +1.7%). Patiesībā šie rādītāji pat ir augstāki par Japānas Bankas prognozēm 2017.-2018. gadiem, taču, diemžēl, monetārās politikas prognozes tie neietekmē.

Britu mārciņa

Pēdējo divu nedēļu laikā GBP/USD trīs reizes centās pārvarēt 1.30 pretestību un nu tas beidzot ir noticis. No tehniskā viedokļa tas liecina par vēršu impulsa atgūšanu.

Šonedēļ Lielbritānija publicēja kopumā pozitīvus inflācijas un darba tirgus datus, taču ar tiem nepietika lai mārciņai nodrošinātu papildus kāpuma impulsu. Toties to šodien paveica mazumtirdzniecības atskaite. Atgādinām, martā rādītājs negaidīti aizgāja mīnusos, tāpēc aprīļa +2.3% prognozētā +1% vietā bija vairāk nekā pietiekošs iemesls mārciņas pirkšanai. Tam vajadzētu pietikt lai nomierinātu arī tos investorus, kas bažījas par augsto inflāciju, kas uz vājā darba algu pieauguma fona negatīvi ietekmē patēriņa izdevumus.

Tikmēr Brexit tēma joprojām nekur nepazūd. Eiropa plāno sākt sarunas šajā jautājumā burtiski tūlīt pēc Lielbritānijas vēlēšanām, kas plānotas 8. jūnijā. Vēl jo vairāk, Eiropas ierēdņu noskaņojumu par lojālu britiem nenosauksi – tie plāno ierobežot Terēzas Mejas iespējas ietekmēt pārrunu gaitu.

Austrālijas dolārs

Austrālijas dolārs aug jau septīto dienu pēc kārtas. Šodien par iemeslu kāpumam līdz jauniem cikliskiem maksimumiem ap 0.7450 bija Austrālijas nodarbinātības atskaite, kur publicētie dati pārspēja prognozes. Un tomēr AUD kāpuma stabilitāte ir zem lielas jautājuma zīmes, jo īpaši kontekstā ar ASV dolāra augošo korekciju visā tirgus spektrā.

Austrālijas Rezervju Banka īpašu uzmanību velta darba tirgus stāvoklim, taču pozitīvā statistika neietekmēja treideru prognozes attiecībā uz valsts monetāro politiku. Problēma, kā parasti, slēpjas detaļās, un aiz optimistiskajiem vispārējiem skaitļiem slēpjas diezgan pieticīgs darba algu pieaugums, kas diez vai kļūs par iemeslu inflācijas spiediena pieaugumam un agresīvākai regulatora politikai. Procentu likmes nākotnes līgumu tirgus joprojām uzskata, ka nākošais ARB solis būs likmes paaugstināšana, taču līdz šī gada beigām nekādas izmaiņas neieceno.

No tehniskā viedokļa AUD/USD vēršu ceļā atrodas lokālā pretestība 0.7460-70, bet aiz tās atrpdas nozīmīgais 0.7500 līmenis, kur pastiprina opciju barjera.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv