Dolārs kāpj, uzmanības centrā FRS paziņojums

Treideri.lv | 16. septembris 2015 13:53
Dolārs kāpj, uzmanības centrā FRS paziņojums

Trešdien amerikāņu valūta pakāpusies pret pārējām galvenajām valūtām, par cik investori joprojām ir uzmanīgi pirms ilgi gaidītā Federālās Rezervju Sistēmas politiskā paziņojuma, kas plānots ceturtdienas vakarā.

Dolārs ir stabils pret jēnu, USD/JPY tirgojas uz 120.56. Investori ieņēmuši nogaidošu pozīciju uz nenoteiktības fona saistībā ar to, vai FRS ceturtdien pirmo reizi desmit gadu laikā uzdrošināsies paaugstināt procentu likmi.

Procentu likmju paaugstināšana stimulētu dolāru, padarot to saistošāku peļņu meklējošajiem investoriem.

Otrdienas dati atklāja, ka ASV mazumtirdzniecība augustā pieaugusi par 0.4% pēc 0.6% pieauguma jūlijā, tādējādi sniedzot atbalstu viedoklim, ka ekonomikas atveseļošanās turpinās, vienlaicīgi aizēnojot datus, kas liecināja, ka rūpnieciskās ražošanas tempi pagājušajā mēnesī sarukuši. Vēlāk šodien ASV laidīs klajā patērētāju inflācijas datus.

Pēdējā amerikāņu statistika liecina, ka inflācija joprojām zemo naftas cenu un spēcīgā dolāra dēļ saglabājas zemos līmeņos, pat neskatoties uz to, ka darba tirgus demonstrēja pārliecinošu atveseļošanos, savukārt ekonomika uzrāda izaugsmi piecus ceturkšņus pēc kārtas.

FRS vadītāja Jellena paziņoja, ka procentu likmju paaugstināšana atkarīga no ekonomiskajiem rādītājiem, taču viņa arī norādīja, ka banka tomēr plāno paaugstināt likmes līdz šī gada beigām.

Dolārs pakāpies pret eiro, EUR/USD pāris krities līdz 1.1215. Šodien publicētie dati liecina, ka Eirozonas patērētāju cenu indeksa galīgais rādītājs augustā palicis nemainīgs, kaut gan tika prognozēts 0.6% kritums.

Amerikāņu valūta kritusies attiecībā pret mārciņu, GBP/USD pāris pakāpies līdz 1.5420, un nedaudz pakāpies arī pret franku, USD/CHF pāris pakāpies līdz 0.9751. Lielbritānijas Nacionālais statistikas birojs ziņo, ka bezdarba pabalstu pieprasījumu skaits pagājušajā mēnesī pieaudzis līdz sezonāli koriģētiem 1200, salīdzinot ar prognozēto 5000 kritumu. Darba algas vidējais līmenis, ņemot vērā prēmijas, pagājušajā mēnesī pieaudzis par 2.9% pēc 2.6% pieauguma jūlijā, tādējādi apsteidzot 2.5% pieauguma prognozes. Tāpat atskaite demonstrēja bezdarba līmeņa kritumu līdz 5.5% trijos mēnešos jūliju ieskaitot, kas arī pārsniedza prognozētos 5.6%.

Austrālijas dolārs uzrāda kāpumu, AUD/USD pakāpies līdz 0.7151, tikmēr NZD/USD krities līdz 0.6337. USD/CAD krities līdz 1.3235. Tikmēr USD indekss, kas aprēķina ASV dolāra spēku attiecībā pret pārējo sešu nozīmīgāko valūtu grozu, pakāpies līdz 95.89.

 

Treideri.lv

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv