Dolārs izšāvis pēc nodarbinātības datu publikācijas

Treideri.lv | 8. jūlijs 2016 15:42
Dolārs izšāvis pēc nodarbinātības datu publikācijas

Lūk aptuveni šāda emocionāla ir reakcija, kad fakti stipri atšķiras no tā tirgus konsensusa, kas izveidojies līdz to publikācijai. Aptuveni tāpat kā vakar nafta strauji kritās pēc Enerģētikas ministrijas datiem, kas neapstiprināja vēršu noskaņojumu naftas rezervēs, ko treideru prātos dienu iepriekš izveidoja API dati, tā arī šobrīd ASV jūnija nodarbinātības dati stipri kontrastē ar maija vājajiem rādītājiem.

Rezultātā dolārs strauji aug. Bezdarba līmenis ASV no maija 4.7% jūnijā pieaudzis līdz 4.9%, toties jauno darba vietu skaits ārpus lauksaimniecības nozares pieaudzis par 287 tūkstošiem, kamēr analītiķi prognozēja, ka bezdarbs pieaugs līdz 4.8%, savukārt darba vietu skaits pieaugs par 175 tūkstošiem.

Jūnija pieaugums kļuvis par lielāko kāpumu septiņu mēnešu laikā. Maija ārpus lauksaimniecības  nodarbinātības rādītājs tika pārskatīts par labu samazinājumam – no 38 tūkstošiem līdz 11 tūkstošiem darba vietu. Daļēji šādu nozīmīgu nodarbinātības pieaugumu jūnijā veicināja mobilā operatora Verizon aptuveni 35 tūkstošu darbinieku atgriešanās darbā pēc ilgstoša streika.

Darba nedēļas vidējais ilgums nav mainījies un palicis 34.4 stundas. Valsts ražošanas sektorā darba vietu skaits jūnijā pieaudzis par 14 tūkstošiem. Apkalpojošajā sektorā rādītājs uzlēcis par 256 tūkstošiem. Mazumtirdzniecības uzņēmumi palielinājuši pieņemto darbinieku skaitu par 30 tūkstošiem. Darba vietu skaits ASV privātajā sektorā pagājušajā mēnesī pieaudzis par 265 tūkstošiem. Maijā, pēc pārskatītajiem datiem, šis rādītājs krities par 6 tūkstošiem. Valsts ierēdņu skaits pieaudzis par 22 tūkstošiem, nodarbinātība izglītībā un veselības aprūpē pieaugusi par 59 tūkstošiem strādājošo. Valsts iedzīvotāju darba spēka daļa no maija 62.6% jūnijā pieaugusi līdz 62.7%. Tas veicināja bezdarba pieaugumu.

Tāpat svarīgi, ka stundas likme turpina kāpuma tendenci, uz ko pēdējā laikā uzmanību vērš FRS. Jūnijā tā pieaugusi par 2.6% gada izteiksmē līdz $25.61. Tiesa daži analītiķi norāda, ka dēļ nenoteiktības pasaules ekonomikā, ko izraisījis Lielbritānijas lēmums izstāties no Es, pat spēcīgi darba tirgus dati diez vai liks FRS tuvākajā laikā paaugstināt procentu likmes. Spriežot pēc bāzes procentu likmes fjūčeru kotācijām, tās paaugstināšanas iespēju šogad treideri vērtē ar 24%, kamēr līdz Nodarbinātības ministrijas datu publikācijas šis vērtējums bija vien 15%.

 

Treideri.lv

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv