Dolārs ierauts Trampa politisko skandālu virpulī

Treideri.lv | 17. maijs 2017 14:45
Iesaki:
Dolārs ierauts Trampa politisko skandālu virpulī

Atsaucoties uz ar ASV prezidentu saistīto skandālu virkni, kam nu acīmredzot būs daudz grūtāk realizēt savas ekonomiskās reformas, vieni no labākajiem valūtu kursu prognozētājiem dolāram paredz tālāku kritumu.

Bloomberg jaunākajā reitingā otrs precīzākais valūtu kursu prognozētājs Westpac Banking Corp. saviem klientiem iesaka pārdot amerikāņu valūtu pret eiro, jēnu un Kanādas dolāru. Arī Macquarie Bank Ltd., kas arī ir reitinga 10 labāko sarakstā, prognozē tālāku amerikāņu valūtas kritumu pāros ar Japānas jēnu un eiro.

Eksperti norāda, ka ASV dolārs jau ir zaudējis praktiski visus punktus, ko ievāca pēc Trampa uzvaras novembrī. Spiediens uz valūtu pastiprinājies pēc paziņojuma, ka ASV prezidents izpaudis Krievijas diplomātiem kādu slepenu informāciju un tajā pat laikā prasījis FIB vadītājam Džeimsam Komijam pārtraukt izmeklēšanu attiecībā uz bijušo padomnieku nacionālās drošības jautājumos Maiklu Flinu.

Kā liecina riska izmaiņu indikators, pagājušajā nedēļā, pēc Makrona uzvaras Francijas prezidenta vēlēšanās, treideri opciju tirgū pirmo reizi kopš 8. novembra likuši uz dolāra kritumu pret eiro. Politiskie skandāli ap Vašingtonu, kā minimums, kalpos uzmanības novēršanai, kas apgrūtinās Baltā nama politikas realizāciju, kas vērsta uz ekonomiskās izaugsmes stimulēšanu.

Pēc ekspertu domām, līdz mēneša beigām amerikānis var pret eiro, jēnu un kanādieti var kristies par 2%, ar sekojošu stabilizāciju jūnijā. ECB un FRS sanāksme nākošmēnes, iespējams, nospēlēs par labu dolāram, jo tiek prognozēts, ka ASV regulators paaugstinās procentu likmi. Likmes uz dolāra kāpumu, kas piecu mēnešu garumā bija populārākā stratēģija, vairs nav aktuāla, liecina Bank of America Merrill Lynch veiktā fondu pārvaldnieku aptauja. Hedžfondi samazinājuši tīro garo pozīciju līdz 11 mēnešu minimumam.

ASV mazumtirdzniecības, inflācijas un iesākto būvju vājie rādītāji tirgus dalībniekiem liek šaubīties, vai FRS varēs atļauties šogad vēl divus paaugstinājumus. Nākotnes līgumu treideri šobrīd ieceno tikai vienu FRS monetārās politikas normalizācijas aktu līdz šī gada beigām.

Dolārs virsotni jau ir izveidojis

Goldman Sachs Group Inc. kļuvusi par vienu no pēdējām bankām, kas pagājušajā nedēļā pazemināja savu prognozi attiecībā uz dolāru. 12 mēnešu perspektīvā kompānija prognozē valūtas kritumu pārī ar eiro līdz $1.05 atzīmei, kamēr iepriekšējā prognoze paredzēja 1.00 līmeņa sasniegšanu. Agrāk šajā mēnesī Societe Generale SA paziņoja, ka dolārs jau sasniedzis maksimumu.

Tajā pat laikā valūtas zaudējumi var izrādīties ierobežoti, jo FRD ierēdņi turpina signalizēt par agresīvāku likmju paaugstināšanu šajā gadā, norāda Royal Bank of Scotland stratēģi, kas pārliecināti, ka republikāņi Kongresā centīsies nodrošināt Trampa pozīcijas un novērst tālāku politisko risku izplatību.

Līdz šīs nedēļas notikumiem Tramps jau iestrēdzis cīņā par veselības aprūpes sistēmas reformu atcelšanu un gatavojas cīņai par nodokļu samazināšanu korporācijām un fiziskajām personām. Ņemot vērā pēdējos notikumus, viņa administrācijai nāksies pielikt papildus pūles, lai viestu vairāk skaidrības demokrātu un republikāņu pozīcijās.

Pēdējās nedēļās uzticība dolāram, ASV ekonomikas izaugsmes tempu krituma dēļ, ir mazinājusies, norāda Garets Berijs no Macquarie Bank. Spriežot pēc visa, likumdošanas līmenī ir gaidāmas vairākkārtīgas sadursmes un Trampam, ar savām ekonomiskajām iniciatīvām, kamēr vien nenoskaidrosies šī brīža apstākļi, rokas un kājas būs sasietas.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv