Dolārs, gaidot ASV nodarbinātības atskaiti, tuvojas vairāku gadu maksimumam

Treideri.lv | 5. decembris 2014 13:43
Dolārs, gaidot ASV nodarbinātības atskaiti, tuvojas vairāku gadu maksimumam

Piektdien dolārs atkal tuvojas vairāk kā četru gadu augstākajam līmenim pret pārējo galveno valūtu grozu, par cik tirgi gaida nodarbinātības atskaiti ārpus lauksaimniecības nozares. Ceturtdien statistikas dati liecināja, ka bezdarbnieku pabalsta pieprasījumu skaits ASV pagājušajā nedēļā ir sarucis.

Dolārs saņēma atbalstu pēc ASV Nodarbinātības ministrijas paziņojuma  ceturtdien, ka pirmreizējo pabalsta pieprasījumu skaits, no pārskatītajiem 314 000 par nedēļu iepriekš, pagājušajā nedēļā sarucis par 17 000 līdz 297 000.

Dolāra indekss, kas izseko dolāra dinamiku pret sešām galvenajām valūtām, pieaudzis par 0.18% līdz 88.82, tādējādi tirgojoties netālu no ceturtdien sasniegtā 89.20, kas ir vairāk kā četru gadu augstākā atzīme.

Eiro/dolāra pāris krities par 0.1% līdz 1.2366, par cik tirgi vērtē Eiropas Centrālās Bankas vadītāja Mario Dragi vakardienas komentārus. Ceturtdien ECB prezidents paziņoja, ka banka šobrīd nav gatava ķerties pie kvantitatīvās mīkstināšanas, norādot, ka ECB savu stimulu programmu pārskatīs 2015. gada pirmajā ceturksnī.

ECB būtiski pārskatīja savas ekonomikas izaugsmes un inflācijas prognozes uz pazeminājuma pusi un brīdināja, ka pēdējās prognozēs nav ņemts vērā nesenais straujais naftas cenu kritums.

Agrāk oficiālie dati parādīja, ka ražošanas pasūtījumu apjomi Vācijā oktobrī auguši par 2.5%, pārsniedzot prognozēs par 0.6%. Septembra rādītājs tika pārskatīts par labu 1.1% kāpumam,salīdzinot ar iepriekšējo 0.8% rādītāju.

Dolāra/jēnas pāris sasniedza jaunu septiņu gadu maksimumu – 120.36, kas ir augstākā atzīme kopš 2007. gada jūlija, pēc tam gan pāris kritās līdz 120.34, līdz ar to kāpums par 0.47%.

Jēna pret dolāru nokritās līdz jauniem septiņu gadu minimumiem pēc Japānas masu saziņas līdzekļu paziņojuma, ka premjera Šindzo Abes koalīcijas valdība pēc 14. decembra vēlēšanām var saglabāt vairākumu parlamenta apakšpalātā. Agrāk šajā mēnesī Abe atlaida parlamentu meklējot jaunu atbalstu savai ekonomiskajai politikai, kas prasa jēnas vērtības kritumu. Lēmums tika pieņemts pēc datu publikācijas, kas liecināja par negaidītu Japānas ekonomikas sarukumu trešajā ceturksnī.

Mārciņa tikpat kā nav mainījusies, mārciņas/dolāra pāris tirgojas ap 1.569, tikmēr dolāra/franka pāris pieaudzis par 0.1% līdz 0.973 pēc Šveices valūtu rezervju datu publikācijas, kas parādīja pieaugumu no oktobra 460.6 miljardiem līdz 462.4 miljardiem Šveices franku pagājušajā mēnesī.

Austrālijas valūta tirgojas netālu no četru gadu minimuma, Austrālijas dolāra/ASV dolāra pāris krities par 0.16% līdz 0.837, savukārt Jaunzēlandes dolārs/ASV dolārs krities par 0.22% līdz 0.7765.

Tikmēr Kanādas dolārs/ASV dolārs pakāpies par 0.23% līdz 1.1410, par cik šodien investori gaida datus par izmaiņām nodarbināto skaitā un bezdarba līmeni Kanādā, kā arī atsevišķu atskaiti par tirdzniecības bilanci.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv