Dolārs atkāpjas tikai lai ieskrietos

Treideri.lv | 19. oktobris 2016 09:00
Dolārs atkāpjas tikai lai ieskrietos

Āzijas sesijas galvenais notikums bija Ķīnas ekonomiskās atskaites. IKP pieaudzis par 6.7%, kas atbilst prognozēm. Patiesībā rādītājs stabili turas šajā līmenī jau kopš gada sākuma un daži ekonomisti atsakās tam akli ticēt.

Rūpnieciskās ražošanas apjomi septembrī pieauguši par 6.1% salīdzinot ar 6.3% augustā – tas ir zemākais temps kopš šī gada maija. Toties mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi un investīcijas pamatlīdzekļos nedaudz uzlabojušies. Neskatoties uz pozitīvajiem skaitļiem, statistika raisīja dalītas jūtas. Galvenokārt, atdzišana rūpniecības sektorā acīmredzami satraukusi no Ķīnas atkarīgās ekonomikas.

Antipodi bija daudz labākie, līdz Ķīna pateica savu sakāmo

Austrālijas dolārs tirdzniecības sesijas sākumā pietuvojās 0.7690 atzīmei, taču uz ilgu laiku tur noturēties nespēja, tiklīdz iznāca Ķīnas ekonomisko datu sērija, AUD/USD nolaidās līdz atvēršanās līmenim 0.7664. Valūta auga piecas dienas pēc kārtas un kopš nedēļas sākuma sadārdzinājusies par 1.37% attiecībā pret dolāru. Vai tā spēs iepriecināt vēršus sesto dienu pēc kārtas? No tehniskā viedokļa 0.7690/0.7700 ir galvenā pretestības zona un tās pārvarēšanai nepieciešami nopietni katalizatori. Šodienas mājokļu tirgus un naftas rezervju atskaites diez vai derēs šim mērķim, kaut gan arī tas ir iespējams,ja, piemēram, naftas rezerves negaidīti samazināsies. Pēdējo reizi AUD/USD dienu virs 0.7700 noslēdza vien augusta sākumā.

Jaunzēlandes dolāram šonedēļ bija labas izredzes kļūt par G10 valūtu kāpuma līderi. Uz iekšējās inflācijas pastiprināšanās pazīmju fona NZD/USD nostiprinās jau trešo dienu pēc kārtas. Šo augošo dinamiku palīdzēja veidot arī lejup vērstā dolāra korekcija visā tirgus spektrā. Taču šorīt publicētie Ķīnas ekonomikas dati nedaudz atvēsināja treideru entuziasmu attiecībā uz NZD, atgādinot, cik ļoti Jaunzēlandes ekonomika ir atkarīga no lielā Āzijas kaimiņa. No tehniskā viedokļa, lai saglabātu iespēju tālākam kāpumam īstermiņa perspektīvā, valūtai būtu jānostiprinās virs 0.7200 atbalsta līmeņa.

Eiro pārgājis gaidīšanas režīmā

EUR/USD vakar, pēc ASV inflācijas datu iznākšanas, centās atgriezties virs 1.1000, taču vēršu entuziasms ātri vien dzisa. Šonedēļ izšķirošais notikums vienotajai valūtai būs Eiropas Centrālās Bankas sanāksme un tai sekojošā Mario Dragi preses konference. No regulatora netiek gaidītas nekādas izmaiņas monetārajā politikā, taču investori cer gūt skaidrību jautājumā par iespējamo stimulu programmas samazināšanu.

Vairums apskatnieku ir vienisprātis, ka ECB pārskatāmā nākotnē nesamazinās vai kādā citā veidā nesāk aktīvu iepirkšanas programmas apturēšanu un, ja Dragi apstiprinās šo viedokli, eiro, visdrīzāk, atkal dosies lejup. Taču CB sanāksme notiks tikai rīt, bet pagaidām nāksies samierināties ar neskaidru tirgus noskaņojumu un konsolidāciju ierobežotā diapazonā.

Mārciņa aug pēc inflācijas datiem, taču priecāties ir pāragri

Mārciņa vakar neslikti pakāpās vairumā valūtu pāru. Inflācijas atskaite atklāja straujāko cenu kāpumu pēdējo divu gadu laikā. Atgādinām, ka mārciņa strauji kritās pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no ES, kas noveda pie importa preču cenu kāpuma. Taču tas ir tikai sākums, septembra dati neietver nesenā mārciņas straujā krituma sekas. Anglijas Banka jau šobrīd sola samierināties ar augstu inflāciju, taču kā tai veiksies šajā jautājumā? Patiesībā regulators ļoti drīz var nonākt ļoti nepatīkamas izvēles priekšā: saglabāt stimulus pilnā apmērā un riskēt zaudēt kontroli pār inflāciju, vai paaugstināt procentu likmi un upurēt ekonomisko izaugsmi. par to, cik dziļas ir šīs pretrunas, mēs uzzināsim jau šodien, kad iznāks darba tirgus un vidējo ienākumu rādītāji par septembri.

GBP/USD vakar dienas laikā testēja apgabalu virs 1.2300. Šobrīd pāris tirgojas 1.2260 līmenī, gaidot jaunus stimulus augošās korekcijas attīstībai.

Fišera efekts

Iznāca ASV inflācijas atskaite un dolārs devās lejup, taču – kāpēc? Patēriņa cenu indekss septembrī pieaudzis par 0.3% mēnesī, pilnībā  attaisnojot ekonomistu prognozes. Vēl jo vairāk, aģentūras Bloomberg aprēķinātais ekonomiskā pārsteiguma indekss šonedēļ nokrities zem nulles, kas liecina par neitrālu makro-statistiku. Citiem vārdiem sakot, pati par sevi pieticīgā inflācijas atskaite, kas nekādi neietekmē FRS likmes prognozes, neder katalizatora lomai, kas varētu izprovocēt vērienīgu dolāra lejupslīdošu dinamiku, taču peļņas fiksācijai pēc šiem datiem ar to pilnīgi pietiek, jo īpaši FRS priekšsēdētājas Dženetas Jellenas un viņas vietnieka Stenlijas Fišera komentāru kontekstā.

Taču šis efekts ātri tiks izlabots. Galu galā FRS joprojām decembrī gaida likmes paaugstinājums, kamēr vairums citu centrālo banku noskaņotas par labu stimulējošas politikas saglabāšanai. Ja nu vienīgi neskaitot Anglijas Banku, taču tas jau ir pavisam cits stāsts.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv