Dolāram laiks iemirdzēties ar jaunu spēku – uzskata Invesco un Wells Capital

Treideri.lv | 19. jūnijs 2019 10:25
Dolāram laiks iemirdzēties ar jaunu spēku – uzskata Invesco un Wells Capital

Eksperti prognozē dolāra kursa pieaugumu pret eiro, sterliņu mārciņu un Šveices franku.

Centrālās bankas dažādās pasaules malās signalizē par papildus stimuliem tuvākajā laikā uz ekonomiskās izaugsmes un inflācijas tempu samazinājuma fona. Savienotajās Valstīs tirgus gaida procentu likmju pazemināšanu, iespējams, pat jau jūlijā, kas palielina interesei par FRS komentāriem pēc trešdienas FOMC sanāksmes.

Neskatoties uz to, ka procentu likmju samazināšana mazina valūtas pievilcību, dolārs šķiet diezgan stabils pret vairumu galveno konkurentu G10 ietvaros.

Wells Fargo meitas kompānija, kas nodarbojas ar investīcijām, hedžē potenciālos riskus, pērkot dolāru. Turklāt amerikāņu investīciju kompānija Invesco prognozē ASV valūtas vērtības pieaugumu pret eiro, sterliņu mārciņu un Šveices franku.

Abu kompāniju eksperti ir pārliecināti, ka ekonomiskais vājums Eiropā un Ķīnā nespēs satricināt fundamentālo ainu Savienotajās Valstīs. Pat ja Amerikas ekonomika palēnināsies, pārējā pasaulē īpaši pievilcīgāku alternatīvu nebūs. Tāpēc nav īpašu stimulu samazināt dolāros izteikto aktīvu īpatsvaru.

Ja citas ekonomikas palēnināsies ar ASV līdzīgos tempos, tas nesniedz būtisku pamatojumu pārdot dolāru par labu citām valūtām”,

– uzskata Wells Capital portfeļu pārvaldnieks Džejs Millers.

Federālo fondu likmes nākotnes līgumi paredz, ka līdz šī gada beigām ASV likme par 0.6% zemāka kā šobrīd. Invesco eksperti prognozē divus pazeminājumus par 0.25% katrā sanāksmē. Taču kompānijā joprojām ir pārliecināti par dolāra spēku, jo tādi reģioni, kā Eiropa, saskarsies ar kapitāla piesaistes grūtībām.

Pasaules tirdzniecības tempu, kā arī eksporta un importa plūsmu samazinājuma apstākļos dolārs pietiekami labi saglabās savu vērtību – norāda Invesco eksperti.

Kopumā dolāra stratēģija koncepcija ir sekojoša: ja citas attīstītās valstis arī saskarsies ar ekonomikas palēnināšanos, un to centrālās bankas arī būs spiestas pazemināt likmes, lai veicinātu ekonomisko ekspansiju, dolārs, FRS likmes pazemināšanas apstākļos, daudz nezaudēs.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv