Dolāra vērtība turas tuvu mēneša maksimumam

Treideri.lv | 20. janvāris 2020 15:32
Dolāra vērtība turas tuvu mēneša maksimumam

Pirmdien dolāra kurss attiecībā pret galvenajām valūtām turas tuvu mēneša maksimumam. Pagājušās nedēļas dati apstiprināja, ka ASV ekonomikai klājas labi, bet Ķīnas juaņa sasniedza jaunu augstāko līmeni sešos mēnešos. Kopumā valūtām šis ir vēl viens kluss nedēļas sākums.

Valūtu volatilitāte joprojām ir tuvu minimālajam līmenim, būtisku ekonomisko datu daudzums ir neliels. Investori ir koncentrējušies uz Japānas bankas sanāksmi, kas notiks otrdien, un Eiropas Centrālās bankas sanāksmi ceturtdien.

Kursu svārstības ir nenozīmīgas, un apjomi nelieli, jo Āzijā tuvojas Mēness Jaunais gads, un pirmdien Martina Lutera Kinga dienas svinību dēļ ASV tirgi ir slēgti. Dati piektdien atklāja, ka ASV mājokļu būvniecība decembrī pieaugusi līdz 13 gadu augstākajam līmenim, pieaugot arī mazumtirdzniecības apjomiem, un apstrādes rūpniecības aktivitātei sasniedzot augstāko līmeni astoņu mēnešu laikā.

Amerikas Savienoto Valstu spēks izpaužas arī faktā, ka Eiropas ekonomikas dati norāda uz kustību pretējā virzienā, kaut arī ar iespējamām pazīmēm, ka pamats sasniegts gan tur, gan Ķīnā.

“Dati, kas tika publiskoti pēc iepriekšējās ECB sanāksmes, bija pozitīvi un atbilda nedaudz optimistiskākam Lagardas tonim decembrī attiecībā uz ekonomikas perspektīvām”, – norādījis RBC Capital Markets valūtu stratēģis Ādams Kouls.

Eiro no ASV spēcīgo datu radītā pozitīvā fona būtisku labumu gūt nespēja. Eiro/dolārs ir stingri iestrēdzis šaurā tirdzniecības diapazonā. Dolāra kurss nedaudz pieauga attiecībā pret valūtu grozu, indeksam sasniedzot 97.658. Eiro nav daudz mainījies un tirgojas ap 1.1084 dolāru atzīmi.

“Es domāju, ka ASV dolārs turpinās pārspēt galvenās valūtas”, – uzskata brokeru kompānijas OANDA vecākais Āzijas un Klusā okeāna tirgus analītiķis Džefrijs Hallijs, piebilstot, ka, viņaprāt, FRS iespēja tuvākajā nākotnē samazināt procentu likmes ir 0%. “Es domāju, ka tarifu pazemināšanas iespēja šobrīd ir diezgan augsta”.

Ķīnas ofšora juaņa sasniedza 6.8458, kas ir jauns sešu mēnešu augstākais līmenis. Piektdien Ķīnā reģistrēta lēnākā gada izaugsme pēdējo 30 gadu laikā, lai gan decembra dati liecināja par biznesa uzticības atjaunošanos un rūpnīcu ražošanas paātrināšanos. Juaņas vērtība mainījusies nedaudz – tā tirgojas uz 6,8634 atzīmes.

Pirmdien mārciņas kurss atkal noslīdēja līdz 1.2971 dolāram, samazinoties par 0,3% dienā, pēc tam, kad Lielbritānijas finanšu ministrs Sadžids Džavids nedēļas nogalē paziņoja, ka Lielbritānija neievēros Eiropas Savienības noteikumus tirdzniecības sarunās pēc Brexit.

Arī sterliņu mārciņas kurss attiecībā pret eiro samazinājās līdz 85.46 pensiem – par 0.2% sesijas laikā. Mārciņa tagad ir atkarīga no nodarbinātības datiem, kas tiks publiskoti otrdien, un uzņēmēju aptaujām nedēļas beigās. Naudas tirgos pašlaik tiek iecenota 70% varbūtība, ka, ekonomikas pavājināšanās apstākļos, šī mēneša beigās Anglijas Bankas procentu likme tiks samazināta.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv