Dolāra vērtība krītas pēc Pauela uzstāšanās

Treideri.lv | 23. augusts 2019 17:36
Dolāra vērtība krītas pēc Pauela uzstāšanās

Dolāra kurs piedzīvojis lejupslīdi pēc tam, kad Federālās Rezervju Sistēmas vadītājs Džeroms Pauels norādīja, ka FRS rīkosies atbilstoši, koncentrējot uzmanību uz ASV ekonomikai būtiskiem riskiem.

ASV ekonomika atrodas labvēlīgā stāvoklī, taču saskaras ar “būtiskiem riskiem”, jo izaugsme ārvalstīs palēninās uz starptautiskajā tirdzniecībā valdošās nenoteiktības fona.

“Tirdzniecības politikas nenoteiktībai, acīmredzot, ir noteikta loma globālajā izaugsmes tempu kritumā un vājajos ražošanas un kapitāla izdevumos Savienotajās Valstīs”, – piektdien, uzstājoties ikgadējā FRB simpozijā, teica Pauels. “Mēs rīkosimies atbilstoši, lai veicinātu paplašināšanos, ar stipru darba tirgu un inflāciju – tuvu simetriskajam 2% mērķim”.

Amerikāņu akcijas atguvušas zaudējumus, savukārt valsts kases saistības pieaugušas pēc Pauela piezīmēm, jo investori tās uztvēruši kā iespēju jaunai likmju pazemināšanai FRS sanāksmē nākošajā mēnesī.

Atsaucoties uz globālās izaugsmes palēnināšanos un ierobežoto inflāciju, FRS pagājušajā mēnesī pirmo reizi vairāk kā desmit gadu laikā, pazemināja likmes.

Mērķa diapazons tika samazināts par procenta ceturto daļu līdz 2% -2.25. Pauels likmes pazemināšanu tajā laikā raksturoja kā “nelielu politikas korekciju”, žurnālistiem 31. jūlijā paziņojot, ka tas nav sākums ilgstošai politikas mīkstināšanas sērijai. Taču uzstājoties piektdien viņš norādīja, ka notikumi pēc šīs tikšanās “bija piesātināti”.

“Mēs redzējām vēl vienu globālās palēnināšanās pierādījumu, jo īpaši Vācijā un Ķīnā. Ziņās daudz tiek runāts par ģeopolitiskiem notikumiem, tajā skaitā par smaga Brexit pieaugošo iespēju, pieaugošo spriedzi Honkongā un Itālijas valdības demisiju”, – teica Pauels, pieminot arī vēl vienu prezidenta Donalda Trampa izlēcienu tirdzniecības karos ar Ķīnu, kas izvērtās par jauniem Ķīnas šodien izziņotiem pret-pasākumiem.

“Principā viss, kas ietekmē nodarbinātības un inflācijas perspektīvas, var attiecīgi ietekmēt arī monetāro politiku, un tas var ietvert arī nenoteiktību attiecībā uz tirdzniecības politiku”, – teica Pauels. “Taču pēdējā laikā nav precedentu, kas varētu iekļaut sevī politisko atbildi esošajai situācijai”.

Saskaņā ar federālo fondu likmes nākotnes līgumiem investori pilnībā iecenojuši pazeminājumu par vēl ceturtdaļu punkta Federālās atvērtā tirgus komitejas sanāksmē 17.-18. septembrī.

Pauela piezīmes paredz, ka komiteja paliek pastiprinātas risku pārvaldes režīmā. “Mēs uzmanīgi sekojam notikumu attīstībai, izvērtējot to ietekmi uz ASV perspektīvām un monetārās politikas virzienu”, – norāda Pauels.

FRS priekšsēdētājs savās piezīmēs pieminēja ASV monetāro politiku kopš Otrā pasaules kara. Viņš sadalīja analīzi trijos ilgtermiņa jautājumos: vai centrālā banka spēj ierobežot inflāciju? Vai centrālā banka spēj novērst neizbēgamus finanšu ekscesus? Vai centrālā banka spēj joprojām nodrošināt stimulēšanu un anti-ciklisku politiku ļoti zemu procentu likmju laikos?

Viņš uz pirmajiem diviem atbildēja pozitīvi, norādot, ka FRS rīcībā ir instrumenti inflācijas apslāpēšanai. Pēc-krīzes finanšu sistēma ir stabilāka, savukārt monitorings uzlabojies. Pēc viņa teiktā, atbildes uz trešo jautājumu atrodas izstrādes stadijā.

“Mūsu ekonomika šobrīd atrodas labvēlīgā stāvoklī, un es aprakstīšu kā mēs strādājam, lai uzturētu šos apstākļus, ņemot vērā riskus, kurtiem mēs sekojam līdzi”, – skaidro Pauels.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv