Dolāra vēršiem jāsāk gatavoties ziemas guļai

Treideri.lv | 9. augusts 2017 10:27
Iesaki:
Dolāra vēršiem jāsāk gatavoties ziemas guļai

Nav nekā spēcīgāka par satrakotu vērsi – šādā noskaņojumā šovasar attīstās drāma valūtu tirgū. Dolārs visā pasaulē sācis šo gadu valūtu investoru mīluļa lomā, taču viņa nespēja turpināt kāpumu gaidītā scenārija ietvaros izraisījusi agresīvu valūtas izpārdošanas vilni visā tirgus spektrā.

Taču jaunajiem dolāra lāčiem derētu ievērot piesardzību, jo pamata priekšnosacījumi ilgtermiņa kritumam neizskatās īpaši pārliecinoši, un mēs jau tuvojamies fāzei, kur valūta, kā likums, demonstrē labu dinamiku.

Šogad dolārs nopietni licis vilties daudziem investoriem. Protams, neitrālā fiskālā politika un vājā inflācijas dinamika dolāram radījušas cikliskas grūtības, savukārt ekonomisko apstākļu uzlabošanās citās valstīs pārvilina investīciju kapitālu no Savienotajām Valstīm. Valūtas pārdošanas šogad tiek realizētas praktiski nepārtrauktā režīmā. Līdz jūlijam ieskaitot Bloomberg publicētais dolāra indekss katru mēnesi krītas, ja neskaita februāri, bet trendam sekojošie spēlētāji tur tīro garo pozīciju. Arī spītīgās eiro pirkšanas liecina par to, ka ilgtermiņa kapitāls pārkārtojas par labu Eirozonai, kur politiskie un ekonomiskie apstākļi uzskatāmi uzlabojas.

Taču svarīgi ir novērtēt neseno dolāra vājumu noteiktā kontekstā. Jaudīgais kritums kopumā notiek nestabilu iekšējo deficītu dēļ, kurus ārzemnieki vairs nevēlas finansēt. Neskatoties uz pastāvīgajām Donalda Trampa sūdzībām, ASV tekošā deficīta un tirdzniecības bilances deficīts izskatās diezgan viduvējs, kas arī ir pamats ilgtermiņa dolāra vājumam. Var pieļaut, ka pasaules investori atbrīvojas no dolāra politisko faktoru dēļ, un tas tiešām daļēji izskaidro dolāra panīkumu. Taču tajā pat laikā nav faktisku pierādījumu tam, ka sociāli atbildīgas investīcijas nav ēteriska parādība.

Tirgi jau sen pieraduši pie tā, ka sezonālās korekcijas nogludina ekonomiskie rādītāji. Reālajā dzīvē tirdzniecība un investīciju plūsma tiek realizēta reālā laika režīmā, uz kā fona arī parādās sezonalitāte. Kopš Bloomberg dolāra indeksa parādīšanās 2004. gada beigās amerikāņu valūta kritās līdz jūlija beigām, pēc tam mainot virzienu un augot līdz pat gada beigām. Analoģiska figūra veidojas izmantojot datus no 2010. gada (neskaitot finanšu krīzi). Šobrīd tirgi attiecībā uz ECB politikas normalizāciju noskaņoti optimistiski, un tajā pat laikā šaubās, ka FRS vārētu turpināt politikas normalizāciju pēc šī gada beigām. Iespēja, ka dolārs iegūs patīkamu pārsteigumu, abos gadījumos ir pietiekoši liela. Taču šobrīd dolāra lāčiem labāk baudīt saules starus, jo dolāra virziena maiņa vairs nav aiz kalniem.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv