Dolāra rallijs sasniedz jaunus līmeņus

Treideri.lv | 23. novembris 2016 22:00
Dolāra rallijs sasniedz jaunus līmeņus

Rīt ASV svin Pateicības dienu, likviditāte tirgū samazinās. Pēc ieraduma amerikāņu treideri atpūšas četras dienas. Tāpēc visa statistika iznāk šodien.

Japānā trešdien tirgi svētku dēļ bija slēgti. Tirgus jūtami sašaurinājās un spekulanti izspiest trendu vēl tālāk, izsitot jaunu stopu porciju. Jēnas kustība sākās vēl pirms datu iznākšanas, savukārt to publikācija pastiprināja dolāra kursa kāpumu.

Fundamentāls amerikāņu valūtas nostiprināšanās iemesls ir arvien pieaugošā ienesīguma starpība ASV un Eiropas, Japānas centrālo banku starpā. Vācijas divgadīgo obligāciju ienesīgums šodien sasniedza rekorda minimumus, reaģējot uz prognozēm, ka Eiropas Centrālā Banka pagarinās aktīvu iegādes programmu pēc 2017. gada marta beigām. Lēmums par to var tikt pieņemts jau 8. decembra sanāksmē. Vācijas divgadīgo obligāciju ienesīgums nokritās līdz -0.75%, pirmo reizi vairāku mēnešu laikā nokrītot zem 0.75% atzīmes.

ING obligāciju ienesīguma dinamiku saista ar pieaugošo ķīlas nepietiekamību – šie vērtspapīri bieži tiek izmantoti kā ķīla īstermiņa aizņēmumiem repo tirgū.

Ne visiem ir pieeja ECB depozīta līdzekļiem, tāpēc tie līdzekļus nogulda drošā vietā”,

– norāda ING analītiķis Bendžamins Šrēders. Japānas Banka, kā zināms, valsts 10-gadīgo obligāciju ienesīgumu notur ap 0%. Tajā pat laikā amerikāņu obligāciju ienesīgums turpina pieaugt, šodien sasniedzot 2.35% līmeni.

Spēcīgu datu publikācija paātrināja dolāra kursa kāpumu. Ilgtermiņa lietošanas preču pasūtījumi ASV oktobrī uzlēkuši par 4.8% un ņemot vērā sezonālo svārstību korekcijas veidoja 239.4 miljardus dolāru. Ekonomisti prognozēja pasūtījumu pieaugumu par 1.7%, kas ir straujākais pieaugums gada laikā. Tas saistīts ar civilo lidmašīnu pieprasījuma pieaugumu par gandrīz divām reizēm, kas ir ļoti volatīls segments. Tiesa, pieaudzis arī pieprasījums pēc citām precēm. Neskaitot transportu, pasūtījumi pieauguši par 1%.

Pirmreizējo bezdarba pabalstu pieprasījumu skaits ASV nedēļā līdz 19. novembrim pieaudzis par 18 tūkstošiem. Analītiķi prognozēja rādītāja pieaugumu par 15 tūkstošiem salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas 250 tūkstošiem. Pieprasījumu skaits zem 300 tūkstošiem, kas ir spēcīga darba tirgus pazīme, saglabājas jau 90 nedēļas pēc kārtas. Tas ir ilgstošākais šāds periods kopš 1970. gada. Vidējais pieprasījumu skaits pēdējās četrās nedēļās, kas ir mazāk volatīls rādītājs, krities par 2 tūkstošiem, sasniedzot 251 tūkstoti.

forex-valutu-grafiks-usdjpy

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ZZ Top

    Jap, dolārs noturējās kanālā 93-100 gandrīz 2 gadus un tagad ir izlauzies virs tā.
    EU atkal ir pie kanāla minimuma, ko ir noturējis arī 2 gadus.
    SP500 atkal zīmē jaunus rekod maksimumus.
    Interesanti būs!

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv