Dolāra kurss strauji pieaudzis pēc Klaridas paziņojuma

Treideri.lv | 20. septembris 2019 19:49
Dolāra kurss strauji pieaudzis pēc Klaridas paziņojuma

Ričards Klarida no FRS pārliecināts, ka amerikāņu patērētāji izglābs ASV ekonomiku.

ASV dolāra vērtība strauji pieaugusi pēc ASV Federālās Rezervju Sistēmas priekšsēdētāja vietnieka Ričarda Klaridas paziņojuma, ka pasaules ekonomika acīmredzami “palēninās”, taču viņš ir pārliecināts, ka ASV patērētāji stimulēs ASV ekonomiku.

FRS ņems vērā saglabājošos riskus labvēlīgām ASV ekonomikas perspektīvām nosakot monetārās politikas pozīcijas tuvākajos mēnešos, norādījis vice-priekšsēdētājs Ričards Klarida.

“Ekonomika atrodas labā stāvoklī, taču 11. ekspansijas gadā pastāv zināmi riski”, – viņš piektdien norādīja intervijā tv kanālam CNBC, īpaši uzsverot pasaules ekonomikas palēnināšanos. “No globālās izaugsmes viedokļa kļūst arvien sliktāk. Kas attiecas uz pasaules tirdzniecību un globālajām investīcijām, tad tā zināmu laiku jau bijusi diezgan vāja”, – uzskata eksperts.

Sašķeltā FRS trešdien otro reizi šogad pazemināja procentu likmes, pazeminot federālo fondu mērķa rādītāju par ceturtdaļu procenta punkta no 1.75% līdz 2%. Trīs reģionālo FRB prezidenti pauduši neapmierinātību ar šādu lēmumu, no kuriem divi nevēlējās izmaiņas, bet viens atbalstīja pazeminājumu par pusi punkta. Klarida norādījis, ka politiķi ir vienisprātis, ka ekonomika atrodas labā stāvoklī, taču viņu viedokļi nesakrīt prognožu riska vērtējumā.

ASV dolāra vērtība pieaug sekojot amerikāņu akciju vērtības kāpumam. Tāda ir Dow Jones versija. WSJ dolāra indekss, kas aprēķina ASV valūtas dinamiku attiecībā pret 16 citu valūtu grozu, no ceturtdienas 91. 32 piektdien nedaudz pieaudzis līdz 91.47, jo auguši arī ASV fondu tirgi.

Valsts obligāciju ienesīgums, visdrīzāk, turpinās pieaugt diapazona ietvaros līdz gada beigām, “jo īpaši, ja nebūs nopietnu izmaiņu ekonomisko datu plūsmā”, – uzskata AXA Investment Managers investīciju nodaļas direktors Kriss Iggo.

Viņš saskata vairāk vai mazāk sabalansētu obligāciju straujas virzības augšup vai lejup iespēju, taču norāda, ka pieprasījumam pēc kvalitatīvākiem ilgtermiņa aktīviem būs tendence grūst ienesīgumu augusta minimumu virzienā. Neskatoties uz to, šie minimumi varētu palikt neskarti, uzskata eksperts.

Īpašais franks

Šveices Nacionālā Banka ceturtdien saglabājusi procentu likmes -0.75% līmenī, kas izraisīja Šveices franka kāpumu, taču MUFG uzskata, ka ŠNB veiktās izmaiņas monetārajā politikā var kļūt par gaidāmas likmju pazemināšanas priekšvēstnesi.

No 1. novembra ŠNB izvairīsies no negatīvu likmju uzlikšanas summām, kas 25 reizes pārsniedz minimālās rezervju prasības, salīdzinot ar 20 reižu pārsniegumu iepriekš.

“Lielu apjomu lieko rezervju izslēgšana, bez šaubām, kalpo kā skaidrs signāls par iespēju paplašināšanu likmju pazemināšanai nākotnē”, – norāda MUFG.

Šveices franks nostiprināsies pat, ja Šveices Nacionālā Banka pazeminās procentu likmes pēc Brexit bez vienošanās, uzskata MUFG.

Neskatoties uz 25 bāzes punktu pazeminājumu no ŠNB puses pēc smagā Brexit, maz ticams, ka tas radīs spēcīgu iespaidu uz franka kritumu, ņemot vērā pieprasījumu pēc patvēruma aktīviem un visas monetārās politikas mīkstināšanu globālā mērogā.

Brexit bez vienošanās scenārijā, kuram banka piešķir 60% iespējamību līdz 2020. gada 31. janvārim, Eiropas Centrālā Banka, iespējams, vēl vairāk mīkstinās monetāro politiku, pastiprinot spiedienu uz ŠNB likmju samazināšanai decembrī vai 1. ceturksnī, prognozē MUFG.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv