Dolāra kurss nedaudz koriģējas

Treideri.lv | 24. oktobris 2016 14:39
Dolāra kurss nedaudz koriģējas

Dolārs, pēc sasniegtā jaunā astoņu mēnešu maksimuma pret vairumu galveno valūtu, pirmdien koriģējas. To izraisījušas pieaugošās prognozes attiecībā uz FRS procentu likmes paaugstināšanu līdz gada beigām.

Dolāra indekss, kurš seko amerikāņu valūtas dinamikai pret pārējo sešu nozīmīgāko valūtu grozu, pēcpusdienā krities par 0.08% līdz 98.62, kaut gan iepriekš pakāpās līdz 98.84 atzīmei, augstākajam līmenim kopš 3. februāra.

Piektdien Sanfrancisko FRB prezidents Džons Viljams aicināja kolēģus paaugstināt likmes, uzskatot, ka šis gads der monetārās politikas normalizēšanai. Viņa komentāri saskan ar agresīvajiem izteikumiem no viņa centrālās bankas kolēģu puses, tajā skaitā Ņujorkas FRB prezidenta Viljama Dadlija un FRS vice-prezidenta Stenlija Fišera. Federālo fondu likmes nākotnes līgumi Čikāgas biržā liecina, ka tirgus dalībnieki FRS likmes paaugstināšanas varbūtību decembrī vērtē ar 70%. Tāpat atbalstu dolāram sniedz arī sabiedriskās domas aptaujas, kas liecina par Hilarijas Klintones uzvaru priekšvēlēšanu sacensībās par ASV prezidenta amatu. Vēlēšanas notiks 8. novembrī.

Uz eiro negatīvu iespaidu atstāja Eiropas Centrālās Bankas pēdējā sanāksme, kur pagājušajā ceturtdienā nekādas izmaiņas monetārajā politikā netika ieviestas. Regulatora vadītājs Mario Dragi preses konferencē pēc bankas sanāksmes uzsvēra, ka ECB obligāciju iepirkšanas programmas samazināšanu vai paplašināšanu nav apspriedusi. Nelielu eiro atgūšanos šodien veicināja Eirozonas uzņēmēju uzticības indeksa PMI spēcīgie rādītāji. Uzņēmēju aktivitātes kompozītais indekss Eirozonas 19 valstu ražošanas sektorā, pēc provizoriskajiem aprēķiniem, oktobrī pieaudzis līdz 10 mēnešu augstākajai atzīmei 53.7 punktiem. Analītiķi gaidīja indikatora pieaugumu līdz 52.8 punktiem. Apkalpojošās sfēras uzņēmēju aktivitātes indekss Eirozonā oktobrī pieaudzis līdz 53.5 punktiem, sasniedzot 9 mēnešu augstāko rādītāju.

Eirozonas ekonomika 4. ceturkšņa sākumā izrāda jaunas atveseļošanās pazīmes, tā ir spēcīgākā indikatora izaugsme šajā gadā un tas var kļūt vēl spēcīgāks”,

– uzskata Markit Economics galvenais ekonomists Kriss Viljamsons.

Jēna uz pirmdien publicētajiem datiem nereaģēja, tie liecināja, ka Japānas ārējās tirdzniecības pozitīvais saldo septembrī bijis 498.3 miljardi jēnu, kamēr ekonomisti prognozēja 341.8 miljardus. Šeit lieta droši vien ir tā, ka turpina kristies juaņa kurss. Ofšoru juaņs, kura tirdzniecība tiek veikta ārpus kontinentālās Ķīnas, pēc kontinentālās Ķīnas juaņa krituma, kur kursu nosaka ĶTB, atjaunojis sešu gadu minimumu attiecībā pret ASV dolāru.

Regulators izmanto dolāra kāpumu pret vadošajām valūtām, lai līgani devalvētu juaņu. Ķīnas Tautas Banka likusi saprast, ka gatava pieļaut tālāku valūtas kritumu, reaģējot uz eksporta kritumu un dolāra kāpumu, norāda The Wall Street Journal. Ķīnas Tautas Banka noteikusi paritātes kursu 0.2% zem iepriekšējā, 6.7690 līmenī. Neskatoties uz korekciju, analītiķi ir pārliecināti par tālāku dolāra kursa kāpumu.

Es neredzu nekādus faktorus, kas spētu provocēt dolāra izpārdošanu, ja nu vienīgi Trampa uzvara vēlēšanās, taču tā šobrīd ir maz ticama”,

– uzskata Gaitame.com Research Institute galvenais analītiķis Kumiko Išikava.

forex-valutu-grafiks-eurusd

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv