Dolāra kurss krītas pēc vājās mazumtirdzniecības apjomu atskaites

Treideri.lv | 15. septembris 2017 18:35
Iesaki:
Dolāra kurss krītas pēc vājās mazumtirdzniecības apjomu atskaites

Pēc negaidītā mazumtirdzniecības pārdošanas apjomu krituma augustā, kas rada bažas par ASV ekonomikas spēku, dolāra zaudējumi pieaug, krītas arī ASV akciju nākotnes līgumi. Taču šķiet, ka spekulanti nolēmuši, ka ar ASV valūtu pagaidām pietiek un pirms nedēļas nogales fiksē peļņu.

No rīta investori novērsās no problēmām attiecībā uz jauno spriedzi Korejas pussalā, kad straujo aizsargaktīvu iegādi no jēnas līdz zeltam nomainīja to pārdošana. Ziemeļkoreja veikusi otro raķetes palaišanu mēneša laikā, pie tam izmēģinājumi notika dažas dienas pēc ANO Drošības padomes ieviestajām sankcijām pret Phenjanu. Kā ziņo aģentūras, raķetes palaišana notikusi no Phenjanas apkārtnes. Pēc Japānas varas iestāžu ziņām, ballistiskā raķete iekritusi Klusajā okeānā 2 tūkstošus kilometru attālumā no Erimo pilsētas Hokaido salā.

Dolārs piedzīvojis lielāko kritumu kopš aprīļa, papildinot Anglijas Bankas retorikas izmaiņu izraisītos zaudējumus, mārciņas apjomīgā kāpuma rezultātā. Arī ASV akciju nākotnes līgumi S&P 500 indeksa veidā sabojāja savu divu mēnešu laikā labāko nedēļu. Nafta turas 50 dolāru tuvumā. Augusta un iepriekšējā mēneša pārdošanas kritums ar lielu iespējamību ļauj apgalvot, ka patēriņš pasaules lielākajā ekonomikā diez vai atbildīs 3.3% pieauguma tempam iepriekšējā ceturksnī.

Pēc Tirdzniecības ministrijas datiem, mazumtirdzniecības pārdošana salīdzinot ar jūliju augustā kritusies par 0.2%, kaut gan izmaiņas rādītājos netika prognozētas. Pēc pārskatītajiem datiem, jūlijā mazumtirdzniecība ASV pieaugusi par 0.3%, nevis par 0.6%, kā tika ziņots iepriekš. Mazumtirdzniecības pārdošanas apjoms ir viens no ASV ekonomikas stāvokļa nozīmīgākajiem rādītājiem, jo patēriņa izdevumi veido aptuveni 70% no valsts IKP. Ņemot vērā automašīnu pārdošanas apjomu augsto volatilitāti, daudzi analītiķi labprātāk seko līdzi mazumtirdzniecības apjomu dinamikai, neiekļaujot tajā šo preču grupu.

Tikmēr Ņujorkas ražošanas aktivitātes indekss Empire Manufacturing septembrī nebūtiski krities un bija 24.4 punkti, salīdzinot ar 25.2 punktiem augustā. Ekonomistu vidējā prognoze paredzēja rādītāja kritumu līdz 18 punktiem.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv