Dolāra devalvācijas epicentrs pāriet uz jēnu

Treideri.lv | 3. augusts 2017 17:46
Dolāra devalvācijas epicentrs pāriet uz jēnu

ASV dolāra kurss krītas, jo īpaši pārī ar jēnu, kura visjūtīgāk reaģē uz valsts kases obligāciju ienesīguma izmaiņām, pēc diezgan vājo ASV ekonomisko datu publikācijas.

Uzņēmēju aktivitātes indekss ASV no jūnija 57.4 punktu līmeņa jūlijā krities līdz 53.9 punktiem, tā liecina Piegāžu pārvaldes institūta (Institute for Supply Management, ISM) aptauja. Analītiķi gaidīja kritumu līdz 56.9. Tajā pat laikā nodarbinātības indekss sektorā no jūnija 55.8 nokritis līdz 53.6, nesolot neko labu pirms rītdienas darba tirgus datu publikācijas.

Tas, ka indekss atrodas virs 50 punktu atzīmes, tomēr liecina par uzņēmēju aktivitātes pieaugumu apkalpojošajā sfērā, respektīvi – rādītājs zem 50 punktu līmeņa liecina par aktivitātes kritumu. 1915. gadā dibinātais ISM ir pasaulē lielākā piegāžu speciālistu asociācija – tās locekļi ir vairāk kā 40 tūkstoši menedžeru. Uzņēmēju uzticības indekss apkalpojošajā sektorā ik mēnesi tiek aprēķināts aptaujājot šajā nozarē nodarbinātos menedžerus.

Dolāra kurss pret jēnu izsitis 110.00 atzīmi, pirms publikācijas tas tirgojās par 50 punktiem augstāk. Pieaug bažas, ka dolāra devalvācijas spēka centrs, pēc eiro un mārciņas uzvaras pār dolāru, nu var pārmesties uz šo pāri. Trampa kritika attiecībā uz dārgo dolāru ziemā tika adresēta Ķīnas, Japānas un Vācijas virzienā. Eiro savu darbu ir padarījis, rodas sajūta, ka stafetes kociņš nodots jēnai. Pāra minimums šodien atrodas uz 109.94.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv