Divu CB sanāksmes pārdzīvotas, palicis mazākais

Treideri.lv | 1. novembris 2016 10:14
Divu CB sanāksmes pārdzīvotas, palicis mazākais

Tirgos jūtama saspringta nervozitāte. Vairums valūtu kopš vakardienas sastingušas diapazonos, toties akciju tirgos uz pilniem apgriezieniem saimnieko lāči.

Negaidītā un kaut kā dīvaini nelaikā sāktā izmeklēšana par Klintones vēstulēm satraukusi investorus, liekot katram gadījumam izvairīties no riskiem. Rezultātā Āzijas-Klusā okeāna reģiona (neskaitot Japānu) akciju indekss MSCI oktobri noslēdzis sarkanajā zonā – pirmo reizi kopš šī gada maija – turpinot kritumu arī novembrī. Sesijas sākumā tas zaudējis 0.14% un notestējis zemāko līmeni kopš 19. septembra.

Galvenais, lai neviens “nezaudē seju”

Japānas Banka paziņojusi savu lēmumu un, kā jau gaidīts, savā monetārajā politikā neko nav mainījusi. Sekojot tradīcijai, Japānas Banka pārbīdījusi inflācijas mērķa sasniegšanas termiņus, apsolot tajā pat laikā nenovirzīties no ceļa, darīt visu iespējamo, un tā tālāk. Vispār jau to mēs dzirdam katrā Kurodas un viņa kolēģu preses konferencē. CB pazeminājusi savas inflācijas prognozes 2017. un 2018. gadiem, IKP pieauguma tempu prognozes palikušas iepriekšējā līmenī.

Pēdējās atskaites skaidri liecina par to, ka Japānas ekonomika zaudē impulsu. Galvenokārt, rūpnieciskās ražošanas apjomi septembrī iestrēguši uz nulles atzīmes, savukārt mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi kritušies par 1.9% gada izteiksmē, nemaz nerunājot par inflācijas rādītājiem, kuri, ignorējot visus CB centienus, pat nedomā pamest deflācijas zonu. Patiesībā neviens nekādas sensācija no šodienas sanāksmes rezultātiem negaidīja, taču jēna pēc lēmuma paziņošanas krītas. USD/JPY notestējis 104.96 maksimumu, taču, tuvojoties nozīmīgajai 105.00 pretestībai, ātri zaudēja impulsu un šobrīd tirgojas ap 104.90.

Austrālijas dolāram patika ARB lēmums

Arī Austrālijas Rezervju Banka nepievīla tirgus, saglabājot likmi 1.5% līmenī, taču, kā parasti, daudz interesantāk ir uzzināt, ko politiķi domā par šī brīža ekonomisko situāciju Austrālijā. Jāatgādina, ka mājokļu tirgus valstī ir stipri pārkarsis, šādā situācijā paplašināt stimulus ir diezgan riskanti, var uzpūst spekulatīvu burbuli līdz nekontrolējamiem apmēriem un ar ko šādi stāsti parasti beidzas, visiem ir labi zināms. Nav brīnums, ka regulators ir priecīgs par katru iemeslu, kas ļauj nepazemināt likmi.

Bankas ekonomiskās izaugsmes un inflācijas prognozes pēdējo trīs mēnešu laikā nav mainījušās. Gaidāms, ka nākošgad ekonomika sasniegs savu potenciālu, bet pēc tam sāks nostiprināties. Arī inflācija tuvāko divu gadu laikā lēnām augs”,

– teikts ARB šodienas ziņojumā. Visā pārējā tas pilnībā sakrīt ar oktobra pavadošā ziņojuma tekstu. Neskatoties uz diezgan garlaicīgo un paredzamo sanāksmes rezultātu, Austrālijas dolāram tas patika. AUD/USD auga jau kopš vakardienas, savukārt pēc lēmuma paziņošanas nu jau sasniedzis 0.7670. Visdrīzāk centrālās bankas bezdarbība radīs atbalstu valūtai visā tirgus spektrā līdz pat gada beigām.

Mārciņa un eiro šodien ir garlaicīgākās valūtas

Eiro un mārciņas laiks vēl nav pienācis. Eiropas valūtas demonstrē minimālu tirgus aktivitāti, kau gan eiro nedaudz aug pret dolāru, par spīti zināmai vilšanās par oktobra inflāciju un 3. cet. IKP. Dati iznāca prognožu līmenī, taču šī brīža situācijā ar to nepietika lai paceltu eiro virs 1.1000. Tas tirgojas ap 1.0985, salīdzinot ar vakardienas noslēgšanās cenu 1.0976.

GBP/USD turpina riņķot ap 1.2200. Britu valūta joprojām ir stipri pakļauta politisko faktoru ietekmei. Vakar valūtai atbalstu sniedza baumas, ka Marks Karnī jau šonedēļ var paziņot par savu nodomu nostrādāt Anglijas Bankas vadītāja amatā visu termiņu (līdz 2021. gadam), vai pamest to jau 2018. gadā. Šobrīd grūti iedomāties, kas mārciņu varēt izdzīt no šī brīža diapazona pirms ceturtdien plānotās centrālās bankas sanāksmes. Šodien publicējamajiem ražošanas sfēras PMI indeksa datiem noteikti nepiemīt nepieciešamais potenciāls.

Nafta atkāpusies no minimumiem, lāči gatavi?

Naftas cenas šorīt atkāpušās no pēdējā mēneša zemākajiem līmeņiem, taču tas ir viss, uz ko šobrīd var cerēt. OPEC valstis saskaņojušas savu ilgtermiņa stratēģiju,, taču tajā pat laikā turpina pumpēt naftu rekord-lielos apjomos. Tas nozīmē, ka piedāvājuma proficīts, kas ierobežo naftas kotācijas, pārskatāmā nākotnē nekur nepazudīs. Par WTI markas naftu šorīt deva 46.96 dolārus par barelu, salīdzinot ar pirmdienas noslēgšanās cenu 46.86. Arī Brent markai tas pats liktenis: šodien šīs markas barels maksā 48.92, kas ir par 31 centu vairāk kā pirmdien un gandrīz par 3% mazāk kā piektdien.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv