Deviņas nāvējošas kļūdas treidingā

Treideri | 16. jūnijs 2012 16:14
Deviņas nāvējošas kļūdas treidingā

Zemāk apskatīsim 9 situācijas no kurām jums būtu jāizvairās, jebkura no tām var izjaukt jūsu finanšu plānus.

 

Tirdzniecība ar naudu , kuru jūs nevariet atļauties zaudēt!

Viens no pašiem nopietnākajiem šķēršļiem veiksmīgai tirdzniecībai ir tāda finanšu resursu izmantošana, kurus jūs patiešām nevarat sev atļauties pazaudēt. Tā varētu būt tāda nauda ko jūs ikdienā izmantojiet komunālo maksājumu, dzīvokļa kredīta, mācību un u.c. maksājumu apmaksai. Šādu situāciju reizēm mēdz dēvēt par „tirgošanos ar izbiedētu naudu” un tam ir nopietns pamats to tā saukt. Tirgojot ar šādu naudu cilvēkam vienmēr zemapziņā gruzdēs doma ka viņš riskē ar savai ikdienai tik nepieciešamajiem līdzekļiem, līdz ar to viņa darījumus ietekmēs bailes un emocijas, nevis vēsa un tīra loģika. Ja jūs atrodaties līdzīgā situācijā, tad uzstājīgi rekomendējam pārtraukt tirdzniecību un atgriezties tikai tad kad būsiet nopelnījis pietiekami daudz naudas, lai atverot kontu varētu atļauties to pazaudēt bez nopietnām finanšu problēmām.

 

Nepieciešamība pēc „pārliecības”

Visiem ir nepieciešamība pēc pārliecības ka darījums būs veiksmīgs. Tāpēc mēs meklējam pazīmes kuras dotu pamatojumu lai ieietu tirgū. Tās varētu būt ziņas no finanšu tirgiem vai arī kāda laika nogaidīšana lai pārliecinātos ka tirgojamais instruments tiešām ir aizgājis vajadzīgajā virzienā un tas nav viltus caursitiens. Citi treideri sagaida dažādu konsultantu un analītiķu viedokļus, citi gaidīs signālus no desmitiem dažādiem tehniskajiem indikatoriem , kuri dos tiem „zaļo gaismu”.

Tas viss ir labi līdz noteiktai pakāpei, taču liela kļūda ir zaudēt pārāk daudz laika un ļaut tirdzniecībai notikt bez mums. Interesanti ka galaiznākumā pēc pārlieku ilgas gaidīšanas mēs esam palielinājuši savu risku. Tas notiek tāpēc ka tirgojamais instruments virzās aizvien tālāk un tālāk uz priekšu un paliek arvien mazāk treideru kuri būtu gatavi iesaistīties tirgū kā rezultātā šis tirgojamais instruments var tālāk vairs nevirzīties. Tas līdzinās spēlei „muzikālie krēsli” – galarezultātā kāds paliek bez krēsla.

Treideri , kuri gaida un gaida , lai gūtu papildus pārliecību – parasti ir tie kuri pērk pie maksimuma, bet pārdod pie minimuma. Tad viņi pārmet sev ka nav izvēlējušies pareizo tirgu, bet kļūda ir nevis tirgū, bet gan pareizā laika izvēlē.

Nepārtraukti jāatceras, ka ne pie vienas izvēles nav iespējama absolūta pārliecība. Viss ko mēs varam darīt – ir uzņemties adekvātu risku attiecībā pret gaidāmo peļņu.

 

Tērēt peļņu pirms tā ir nopelnīta.

Nekas nevar būt aizraujošāks kā,atverot darījumu, atrasties izdevīgā, pelnošā pozīcijā. Taču arī šeit ir savi riski, jo šāda situācija jūs var novest eiforijā un ļauj sapņot par milzīgu peļņu kuras vēl nav.

Reālā problēma rodas tad, kad jūs ieslīgstat sapņos un cerībās, jūs nespējat iziet no darījuma tad kad tirgus pagriežas un apēd jūsu peļņu, jo jūs esat sevi pārliecinājis par pozitīvu galaiznākumu un noliegsiet reālo situāciju.

Vienkāršs paņēmiens kā no tā izvairīties, ir jau atverot darījumu skaidri zināt kad jūs fiksēsiet peļņu, un dzelžaini pie tā pieturēties. Tāpat ir jāsaprot ka tirgus virzīsies tur kur pats to vēlēsies, nevis kur to gribēsiet jūs.

 

Viedokļa formulēšana.

Te nu ir jāatzīst ka tirgum galīgi neinteresē ne jūs, ne jūsu viedoklis. Pat ja tas ir balstīts uz rūpīgas analīzes vai autoritatīvu analītiķu spriedumiem, tam nav nekādas ietekmes uz tirgu!

 

Trīs vārdi, kuri nogalina : Cerība, Vēlme, Lūgums !

Ja jūs, atrodoties tirgū, esat darījis kādu no iepriekš nosauktajām lietām, tad ziniet, – jums ir lielas problēmas! Kā jau iepriekš tika teikts, tirgum par jums ir nospļauties! Visas pasaules cerības, vēlmes un lūgumi nepārvērtīs zaudējošu pozīciju pelnošā.

Kad jums nav taisnība, tad ir tikai viens vārds, kas var izlabot situāciju – „Aizvērt!” . Ja pozīcija nes zaudējumus, tad vienīgais pareizais risinājums ir aizvērt to, lai zaudējumi nepāraugtu katastrofālos.

Sava tirdzniecības plāna neievērošana

Parasti patiesi lielās problēmas sākas tad kad treideris sāk novirzīties no sava tirdzniecības plāna. Vienu nedēļu treideris strādā pēc sava plāna – pēc savu noteikumu komplekta, nākošajā nedēļā treideris nolemj sākt pielietot jaunu inovatīvu pieeju, bet trešajā nedēļā to sāk optimizēt un racionalizēt.

Šāda mētāšanās no vienas metodes uz otru vienmēr beidzas uz skumjas nots, par cik treideris nekad nevar pārliecināties kas strādā, bet kas nē. Kamēr sistēma ir apstiprināta ar pozitīvu statistiku, nav nekāda iemesla to mainīt. Naudu mēs pelnam ekspluatējot sistēmas pozitīvo statistisko pārsvaru, haotiski un emocionāli mainot sistēmas, mēs zaudējam šo pārsvaru.

Ir viens moments ko ir svarīgi zināt – visievainojamākais treideris ir tad kad pēc nelieliem zaudējumiem pārslēdzas uz jaunu tirdzniecības sistēmu. Tāpēc esiet ļoti uzmanīgi šādos periodos, arī tad ja sistēmas maiņa ir bijusi racionāli pamatota!

 

Nezināšana kā iziet no zaudējošas pozīcijas

Pārsteidzoši, bet milzīgam skaitam treideru nav nekāda plāna kā iziet no zaudējošas pozīcijas! Viņi cer, lūdzās, vēlās un racionalizē savu pozīciju. Atkārtosim vēlreiz – tirgum ir vienalga ko jūs domājiet! Tas dara to ko tas dara un ja jums nav taisnība tad nav.

Pats vienkāršākais veids ir neļaut zaudējošām pozīcijām kļūt iznīcinoši bīstamām priekš jūsu kapitāla. Tātad jau pirms pozīcijas atvēršanas ir jābūt skaidrs kur jūs iziesiet no tās, ja tirgus aizies zaudējumu virzienā. Jūs variet potenciālos zaudējumus izteikt noteiktā naudas summā vai arī atrast noteiktu punktu grafikā kuru sasniedzot pozīcija tiktu slēgta.

 

Personīgais viedoklis

Ļoti bieži biržā sāk tirgot cilvēki kuri ir bijuši veiksmīgi citās sfērās. Šī iemesla dēļ viņiem ir augsts pašvērtējums un pārliecība ka viņi nevar ciest neveiksmi. Viņu pašvērtējums kļūst par viņu klupšanas akmeni, par cik viņi nevar atzīt ka viņiem nav bijusi taisnība un līdz ar to nespēj atteikties no zaudējoša darījuma.

Vēlreiz, lai kas jūs būtu un lai no ko kurienes jūs būtu nācis, tam nav nekādas nozīmes tirgū. Visas jūsu pārliecināšanas spējas, jūsu harizma un diplomi pie sienas nespēs pabīdīt tirgu vajadzīgajā virzienā.

 

„Iemīlēšanās” tirdzniecības instrumentā vai darījumā

Par piemēru tiek ņemts konkrēts gadījums. 1999. Gada pavasarī „EFAX” bija patiesi karsta akcija. Treideris gaidīja, lai nopirktu to pie cenas korekcijas un izdarīja to pie 19$ par akciju. Akcija sāka pārliecinoši kāpt un dzīve bija lieliska!

Pēc kāda laika kurss tomēr sāka atgriezties pie cenas par kādu tā tika nopirkta, tad zemāk un vēl pēc kāda laika vēl zemāk. Bija radusies problēma. Bet dažu iemeslu dēļ treiderim ļoti patika kompānija „EFAX” un viņš turpināja to turēt. Galarezultātā treideris nespēja no tās atbrīvoties pat zinot ka tas ir jādara. Viņš analizēja un pamatoja kāpēc viņa „mīļotajam draugam” būtu jāatgriežas normā, tomēr tas nenotika. Beidzot viņš bija spiests pārtraukt savu mīlas sakaru, kad cena sasniedza jau 9$ par akciju. (Upss!)

Šī stāsta morāle ir tāda, ka nekad nedrīkst „iemīlēties „ darījumā, nerunājot jau par to ka varētu „apprecēties” ar kādu tirdzniecības instrumentu. Tas var izmaksāt ļoti dārgi!

 

©RM-Forex

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv