Deutsche Bank uz Brexit fona savus aktīvus no Londonas pārvedīs uz Frankfurti

Treideri.lv | 18. septembris 2018 08:35
Deutsche Bank uz Brexit fona savus aktīvus no Londonas pārvedīs uz Frankfurti

Vācijas lielākā banka Deutsche Bank, sakarā ar pieaugošo spiedienu no Eiropas Centrālās Bankas (ECB) puses, plāno pārvest 450 miljardu eiro vērtus aktīvus no Londonas uz Frankfurti, raksta izdevums The Financial Times.

Kā ziņo FT, ECB uzstājusi, lai Deutsche Bank samazina savu kapitālu Lielbritānijā par 75%, lai Londonas filiāle spētu ievērot trešās pasaules valstīs izvietotajām Eiropas banku filiālēm noteiktos kritērijus.

Tieši šādu statusu Lielbritānija iegūs pēc izstāšanās no Eiropas Savienības 2019. gada martā. Tiek norādīts, ka Deutsche Bank aktīvi Londonā šobrīd sasniedz ap 600 miljardus eiro.

Izdevumā piebilsts, ka jebkura Vācijas bankas aktīvu pārvietošana par summu, kas veido gandrīz pusi no kopējiem Lielbritānijā turētajiem Eiropas kredītiestāžu aktīviem, Londonai būs milzīgs trieciens.

Tikmēr arī citas ārvalstu bankas, ņemot vērā nenoteiktību Lielbritānijā pirms Brexit, pārceļ aktīvus uz kontinentālās Eiropas valstīm.

Iepriekš Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī Lielbritānijas valdības locekļiem paziņoja, ka bez vienošanās Brexit gadījumā procentu likmes, visdrīzāk, pieaugs, nevis samazināsies.

Sanāksmes dalībniekiem viņš paziņoja, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības bez attiecīgas vienošanās izraisīs sterliņu mārciņas vērtības kritumu un tarifu pieaugumu, kas izprovocēs inflācijas pieaugumu.

Tas apgrūtinās kredītu apkalpošanas izmaksu samazināšanu ekonomikas atbalstam, kā Anglijas Banka to izdarīja pēc Brexit referenduma 2016. gadā.

Karnī arī norādīja, ka Brexit bez darījuma var izraisīt mājokļu cenu kritumu par vairāk kā 35%, vienlaicīgi pieaugot hipotekāro kredītu likmēm.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv