Deutsche Bank par to, kāpēc Brexit gadījumā nevajadzētu gaidīt eiro kritumu

Treideri.lv | 22. jūnijs 2016 08:30
Deutsche Bank par to, kāpēc Brexit gadījumā nevajadzētu gaidīt eiro kritumu

Pie šādas notikumu attīstības FRS likmes paaugstināšanas jūlijā nebūs, amerikāņu obligāciju ienesīgums pieaugs. Tikmēr eiro kursā jau ir iecenots depozītu likmes pazeminājums par 0.15% un signāli no Dragi puses paredz, ka uz ko vairāk nav ko cerēt.

Riska apetītes krituma apstākļos eiro demonstrē dinamikas uzlabošanos. Eiropieši vēsturiski pieaugošas nenoteiktības apstākļos devuši priekšroku kapitāla repatriācijai, savukārt korelācija starp akciju tirgu un eiro TWI kursu (vidējais kurss pret galveno tirdzniecības partneru valūtu grozu) ir negatīva.

Tirgi var pārvērtēt politisko risku prēmiju ne tikai attiecībā uz Eiropu, bet arī ASV, kur novembrī notiks jaunā valsts prezidenta vēlēšanas.

Grūti pateikt, vai Lielbritānijas izstāšanās no ES atstās tūlītēju iespaidu attiecībā uz likviditāti vai kredītiem, kas radītu sistemātiskas problēmas Eirozonā. Centrālā Banka nepieciešamības gadījumā ir gatava nodrošināt likviditāti un pēc referenduma tas oficiālie pārstāvji droši vien steigs par to atgādināt tirgus dalībniekiem.

Laika starpība starp Brexit un citiem politiskiem notikumiem ES ir liela un nav novērtējama. Citi referendumi Eiropā nav plānoti. Ja vēlēšanu iznākums Spānijā (26. jūnijā) būs tuvu prognozēm, tirgiem būs sarežģīti rast citu katalizatoru, kurš attaisnotu riska prēmijas palielināšanu eiro kursā.

Pēc sākotnējā krituma eiro/dolārs pirms Grieķijas referenduma pakāpās augstāk, savukārt, iespējamās negatīvās notikumu attīstības sekas toreiz novērtēt pat bija vieglāk.

EURUSD pec Grexit

Tā vai citādi, jebkurš Lielbritānijas referenduma iznākums neietekmēs mūsu vērtējumu attiecībā uz eiro/dolāra perspektīvām, kuras saglabājas negatīvas. Politiskā un institucionālā nenoteiktība, iespējams, atspoguļosies Eirozonas ekonomikas izaugsmē, nobīdīs ECB politikas normalizācijas termiņus un samazinās Eiropas aktīvu pievilcību – kapitāla aizplūšana no parādu vērtspapīriem jau pārspēj rekordus. Pie tam, lai apzinātu šīs sekas būs nepieciešams laiks, savukārt tuvākajā laikā pretrunīgo draiveru kombinācija var izrādīties konstruktīva eiro valūtai.

Deutsche Bank nedomā, ka Lielbritānijas izstāšanās gadījumā no eiro/dolāra kā pirmo reakciju varētu gaidīt kritumu par vairāk kā 2%, savukārt riski, viņuprāt, ir tajā, ka galu galā eiro var pagriezties un kāpt augstāk.

Eirozonas kapitāla plusma

 

Treideri.lv

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv