Deutsche Bank: 2018. gadā lielākais vērtību zaudējušo aktīvu skaits

Treideri.lv | 28. novembris 2018 10:55
Deutsche Bank: 2018. gadā lielākais vērtību zaudējušo aktīvu skaits

Pēc Deutsche Bank aprēķiniem, izejvielu un finanšu aktīvu daļa, kas šajā gadā zaudējuši vērtību, pārsniegusi iepriekšējo 1920. gadā uzrādīto anti-rekordu.

Rūpniecības metāli, nafta, akcijas, obligācijas, jaunattīstības valstu valūtas, galvenie ASV, Eiropas, Ķīnas, Dienvidkorejas un daudzu citu valstu akciju indeksi šogad uzrāda negatīvu dinamiku. Aktīvi, kas iepriekš tikuši uzskatīti par patvērumu, galvenokārt zelts un ASV obligācijas, neskatoties uz kāpumu šī gada rudenī, kopumā 11 mēnešu laikā tomēr zaudējušas salīdzinājumā ar 2017. gadu.

Pēc pasaulē lielākās pārvaldītāju kompānijas BlackRock vērtējuma, 2018. gadu noslēdzot mīnusos vienlaikus var izrādīties gan akcijas, gan obligācijas. Šāds scenārijs nav pieredzēts 25 gadus.

Pēc Deutsche Bank datiem, šogad no 70 dažādu klašu aktīviem, kuriem seko vācu banka, 90% piedzīvojuši cenu kritumu. Līdz šim lielākais dažādu aktīvu īpatsvars ar negatīvu dinamiku ticis fiksēts 1920. gadā, kad 84% no 37 dažādiem aktīviem gada griezumā uzrādīja kritumu.

aktivu kritums

Viens no galvenajiem faktoriem, kas veicināja aktīvu izpārdošanu un traucēja stabilitātei tradicionālajos patvēruma aktīvos, ir spriedze daudzu valstu tirdzniecības un politiskajās attiecībās.

Daudzas kompānijas saskārās ar negatīvajām ASV un Ķīnas tirdzniecības karu sekām. Neskatoties uz pietiekoši augstajiem amerikāņu ekonomikas rādītājiem šogad, pēc ekspertu vērtējuma, 2019. ASV ekonomiku sagaida atdzišana.

Arī saspringtās attiecības starp Krieviju un Rietumiem nospēlēja zināmu lomu attiecībā uz aktīvu vērtības kritumu (galvenokārt, attiecībā uz Krievijas obligāciju vērtības kritumu un rubļa kursa lejupslīdi) un riska apetītes mazināšanos kopumā.

Vēl viens negatīvs elements, kas pastiprināja nenoteiktību daudzos aktīvos, bija Lielbritānijas izstāšanās no ES process (britu obligāciju un mārciņas kotāciju kritums).

Kā aktīvu krituma iemesli šogad jāmin arī FRS monetārās politikas normalizācija un ECB aktīvu iegādes programmas noslēgšana.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv