Danske Bank nāksies dārgi maksāt par sakariem ar Krieviju

Treideri.lv | 20. septembris 2018 08:16
Danske Bank nāksies dārgi maksāt par sakariem ar Krieviju

Danske Bank akciju vērtība nokritusi zem 2016. gada minimuma un pietuvojusies 160 dāņu kronu atzīmei, turpinot ciest dēļ viena no pēdējā laika lielākajiem banku skandāliem.

Iemeslu akciju izpārdošanai radīja ziņas par to, ka bankas ģenerāldirektors Tomass Borgens pametis amatu, savukārt Dānijas valdība paziņojusi, soda naudas apmērs var sasniegt 4 miljardus kronu (aptuveni 630 miljonus dolārus). Šāda summa noteikta balstoties uz uzskaties, ka bankas Igaunijas nodaļa ar naudas atmazgāšanu nopelnījusi līdz pat 1.5 miljardiem kronu – bankā atzinuši, ka caur to laikā no 2007. gada līdz 2015. gadam pārskaitīti aptuveni 234 miljardi dolāru nerezidentu līdzekļu, kas reģistrēti Krievijā, Lielbritānijā un Virdžīnu salās.

Lai gan izmeklēšana, ko veikusi neatkarīga juridiska firma, atklājusi, ka esmu pildījis savus pienākumus, es uzskatu, ka visiem būs labāk, ja no amata aiziešu”,

– paziņojis Borgens.

Uz skandāla fona Danske Bank paziņojusi par lēmumu no Igaunijā 9 gadu laikā veiktajām operācijām gūto peļņu 1.5 miljardu kronu apmērā novirzīt neatkarīgai organizācijai, kurai tiks uzticēta cīņa ar starptautiskajiem finanšu noziegumiem.

Tomass Borgens laikā no 2009. līdz 2012. gadam vadīja Danske Bank starptautiskās operācijas, tajā skaitā Igaunijā. 2013. gadā viņš ignorēja aicinājumus pārskatīt bankas pozīciju attiecībā uz nerezidentu operācijām Igaunijas nodaļā, savukārt 2014. gadā – signālus no iekšējiem auditoriem un Igaunijas regulatora.

Tāpat noskaidrojās, ka 2007. gadā Krievijas Federācijas centrālā banka ar Dānijas regulējošo iestāžu starpniecību informēja Danske Bank par to, ka bankas klienti “pastāvīgi piedalās šaubīga rakstura finanšu transakcijās”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv