CySEC skaidro bonusu aizliegumus

Treideri.lv | 17. marts 2017 09:10
CySEC skaidro bonusu aizliegumus

2016. gada novembrī Kipras vērtspapīru un biržu komisija aizliedza naudas balvas, kas saistītas ar tirdzniecības apjomiem. Nu tā nolēmusi paplašināt šī aizlieguma sfēru un kārtējā paziņojumā informē par jaunumiem saistībā ar bonusiem.

Brokeriem, kuri piedāvā šādus stimulus, tiek ietikts pārskatīt savu mārketinga politiku un ieviest tajā būtiskas izmaiņas. CySEC  uzsver, ka bonusu vietā kompānijas saviem klientiem var piedāvāt, piemēram, pazeminātus spredus.

Komisija izskaidrojusi brokeriem savu novembrī ieviesto iedalījumu, lai beidzot viestu skaidrību šajā jautājumā. Tātad aizliegums attiecas uz sekojošiem bonusiem:

 • Iepazīšanās un konta papildināšanas bonusi: fiksēta summa vai procenti no summas, kas tiek ieskaitīta kontā, ko klients nespēj izņemt konkrētu laika periodu vai līdz konkrēta tirdzniecības apjoma sasniegšanai.
 • Apjoma bonusi: summa, ko nosaka klienta veikto darījumu daudzums, arī to nevar izņemt, kamēr netiek sasniegt zināms apjoms.
 • Citu klientu piesaiste (“Atved draugu” bonuss): procenti no sākotnējā depozīta summas, ko ieskaita piesaistītais draugs, ko arī nevar noņemt, kamēr netiks sasniegts tirdzniecības mērķa apjoms.
 • Verifikācija/vebināri: noteikta summa, ko ieskaita klienta kontā par savu datu apstiprināšanu vai noteiktu brokera apmācības vebināru apmeklēšanu.
 • Dāvanas: Piemēram mobilie telefoni, planšetdatori, rokaspulksteņi, ko kompānija dāvina klientiem par noteiktu summu ieskaitīšanu kontā noteiktā laika periodā.
 • Turnīri/sacensības: klients, kurš pirmais sasniedz noteiktu tirdzniecības apjomu vai guvis lielāko peļņu, saņem dāvanu vai bonusu.
 • Demo konti/aizsargātie vai bezriska konti: noteikts darījumu skaits vai darījumi, kas veikti noteiktā laika periodā, tiek uzskatīti par aizsargātiem pret risku: klientam – daļēji vai pilnībā – tiek atgriezti viņa zaudējumi, taču šī summa nevar tikt noņemta no konta, kamēr netiek sasniegts noteikts tirdzniecības apjoms.
 • Naudas atmaksa: klientam par noteiktu laika intervālu tiek atmaksāta noteikta summa, atkarībā no tirdzniecības apjoma.
 • Procentu likme: tiek ieskaitīta aktīvo klientu depozītos. Šīs summas var noņemt bez ierobežojumiem.

Šādā veidā ar tirdzniecību tieši nesaistīti bonusi tiek uzskatīti par darījum atvēršanu veicinošiem. CySEC šajā ziņā riskēt negrasās: zem aizlieguma nonākuši gandrīz visi brokeru triki un ēsmas. Bez iepazīšanās un kontu papildināšanas bonusiem, melnajā sarakstā iekļuvuši bonusi par tirdzniecības apjomiem, par jaunu treideru piesaisti, reklāmas vebināriem, dāvanām un balvām, turnīriem, konkursiem, bezriska kontiem, naudas atmaksas un bonusa procentu likmes.

Daudzi Kipras brokeri savās mārketinga stratēģijās paļāvās tieši uz šiem instrumentiem. Regulatora rīcība šajā virzienā, bez šaubām, ir slavējama, taču jautājums ir – kā šie aizliegumi tiks realizēti praksē.

Kā jau minēts iepriekš, kompānijām, kā alternatīva, tiek piedāvāts samazināt spredus. No tā, cik stingri CySEC sekos līdzi prasību izpildei, atkarīgs konkurences cīņas iznākums un, attiecīgi, visas nozares liktenis Kiprā. Tiem, kas nespēs pielāgoties, savu biznesu nāksies restrukturizēt.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. nezinu

  šādai nostājai, kad aizliedz visus bonusus – es tomēr nevaru piekrist. Tas, ka aizliedz tādus bonusus, kurus ieskaita avansā, bet kurus Tu pat īsti nevari izmantot kamēr nav notirgots konkrēts tirdzniecības apjoms … tam gan es piekrītu, tādus vajag aizliegt. Kā arī klaji maldinošus … teiksim, kā Teletrade reklamē, ka depozītiem ir 24% noguldījuma likme. Tas, ka tā jāatstrādā ar tirdzniecību, tas nemaz reklāmās netiek minēts. Lūk, tā ir klaja maldināšana. Bet neredzu nekā slikta, ja teiksim tirgojot var uzkrāt kādu bonusu – naudā vai mantiskā vērtībā. Es tiešām neredzu tajā neko sliktu. Tad jau tikpat labi arī veikalos vajag aizliegt visas akcijas, tajā skaitā pērc divas preces un trešo saņem bezmaksas, jo tas taču arī mudina patērētāju uz papildus pirkumiem.

 2. Noris_

  Starp lielveikalu un forex ir viena būtiska atšķirība un tu to labi zini. Te drīzāk var vilkt paralēles ar ātrajiem kredītiem un to piedāvātajām loterijām.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv