Credit Suisse noliedz Krievijas iedzīvotāju aktīvu iesaldēšanu

Treideri.lv | 24. augusts 2018 09:01
Credit Suisse noliedz Krievijas iedzīvotāju aktīvu iesaldēšanu

Viena no Šveices lielākajām bankām, Credit Suisse, noliegusi paziņojumus par tās Krievijas klientu aktīvu iesaldēšanu.

22. augustā ziņu aģentūras ziņoja, ka Credit Suisse iesaldējusi aptuveni 5 miljardus Šveices franku (nedaudz vairāk par 5 miljardiem ASV dolāru). Taču, pēc bankas datiem, runa nav par iesaldēšanu, bet gan par daļu aktīvu pārklasifikāciju.

Pēc nesenajām sankcijām, kā arī, ņemot vērā regulatoru ierobežojumus no ASV puses, Credit Suisse pārklasificējusi noteiktus aktīvus, kas nonākuši šajos ierobežojumos, mainot no statusu no “Pārvaldībā esoši aktīvi” (Assets under Management) uz “Aktīvi aizbildniecībā” (Assets under Custody). Šāda pārklasifikācija nenozīmē līdzekļu iesaldēšanu”,

– teikts Credit Suisse oficiālajā paziņojumā.

Credit Suisse atteikusies no daļas tai uzticēto Krievijas klientu līdzekļu pārvaldīšanas, taču turpina tos uzglabāt, savukārt bankas klienti joprojām var brīvi piekļūt šiem līdzekļiem.

Bankā apgalvo, ka veiktās izmaiņas neskāra to klientu aktīvus, kuri nav iekļauti sankciju sarakstos, bet pati pārklasifikācija nekādus finansiālus zaudējumus nav radījusi.

Krievijas tirgus ir viena no mūsu prioritātēm, un mēs turpinām uzmanīgi sekot situācijai”,

– norādīts Credit Suisse paziņojumā.

ASV plāno tuvākajos 3 mēnešos paplašināt pret Krieviju vērstās sankcijas. Van Hollena un republikāņa Marko Rubio janvārī piedāvātais likumprojekts paredz ieviest sankcijas, ja Nacionālās izlūkošanas direktors Dens Koutss apstiprinās, ka Maskava iejaucas novembrī plānotajās vēlēšanās ASV.

Projekts paredz sankcijas attiecībā uz jauno Krievijas Federācijas suverēno parādu un noteiktu darījumu ar aktīviem bloķēšanu, tajā skaitā Krievijas naftas-gāzes kompānijām, arī “Gazprom” un “Rosneft”. Sankcijas skars arī Krievijas bankas, kalnrūpniecības kompānijas un ierēdņus.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv