Cot jeb commitments of traders grafiks

Iesaki:

COT grafiki tiek veidoti balstoties uz ASV Preču Fjūčeru Tirdzniecības komisijas (CFTC) apkopotajiem datiem, kuri tiek publicēti CFTC mājas lapā. Katra COT atskaite atspoguļo stāvokli par finanšu instrumentiem, ja vismaz 20 treideriem ir atvērtas pozīcijas uz šiem instrumentiem un tās nav mazākas par CFTC noteiktajiem limitiem. COT datiem pastāv neliela nobīde, jo tie tiek apkopoti katru otrdienu, bet pubilcēti katru piektdienu

COT grafiks sastāv no:

Long Noncommercial positions – nekomerciālo investoru garo (pirkšanas) pozīciju apjoms.
Short Noncommercial positions – nekomerciālo investoru īso (pārdošanas) pozīciju apjoms.
Net Noncommercial positions – nekomerciālo investoru net pozīciju apjoms. Iegūst sarēķinot starpību starp Long Noncommercial positions un Short Noncommercial positions.
Weekly Close price – finanšu instrumenta aizvēršanas cena (periods – nedēļa).

Kam vajadzētu pievērst uzmanību:

– Ja Net Noncommercial positions ir virs 0, tad tirgū ir pirkšanas pozīciju pārsvars pār pārdošanas pozīcijām (buļļu tirgus). Ja rādītājs ir zem 0, tad ir pārdošanas pozīciju pārsvars (lāču tirgus).

– Svarīgi ir skatīties ne tikai uz Net pozīciju apjomu, bet arī uz to vai ir pieaudzis/samazinājies Long un Short pozīciju apjoms. Atkarībā no tā cik daudz un strauji ir pieaudzis vai samazinājies pozīcju apjoms visiem 3 rādītājiem var prognozēt tālāko kursa virzību.

– Būtisku informāciju var sniegt arī pozīciju apjoms. Ja tas ir ļoti zems, tad tirgū parasti ir maz lielo investoru, kas bieži vien nozīmē nepastāvīgu un svārstīgu tirgu. Ja apjomi ir ļoti lieli, tad ļoti iespējama ir drīza cenu korekcija.

– Vēl viens būtisks aspekts, kas jāpatur prātā analizējot COT datus. ASV biržās ir pieņemts visu kotēt attiecībā pret USD. Tas nozīmē, ka teiksim CHF un USD valūtas kursa attiecība netiek izteikta kā USDCHF, bet gan kā CHFUSD. Līdz ar to rodas apgriezta proporcija starp cenu grafiku (USDCHF) un COT datiem (CHFUSD).

 

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv