Commerzbank šaubās, ka naftas cenas turpinās augt

Treideri.lv | 4. oktobris 2016 16:46
Commerzbank šaubās, ka naftas cenas turpinās augt

Brent kotācijas vakar, pirmo reizi pusotra mēneša laikā, spēja šķērsot psiholoģiski nozīmīgo $50 līmeni, atkal saņemot atbalstu no OPEC lēmuma puses par ieguves apjomu samazināšanu.

Taču Commerzbank šaubās, ka naftas cenas turpinās kāpumu ilgākā laika periodā, ņemot vērā, ka ieguves apjomu samazināšanu realizēt būs ļoti grūti.

Problēmu izgaismoja pēdējie OPEC naftas ražošanas vērtējumi no ziņu aģentūru puses: pēc Reuters aprēķiniem, septembrī karteļa ieguve sasniedza vēsturisku maksimumu 33.6 barelus diennaktī, kas ir aptuveni 600 tūkstoši barelu dienā virs jaunā ražošanas orientiera robežas.

Saūda Arābija tiešām nedaudz samazinājusi savu ieguvi salīdzinājumā ar augustu, taču Irāka un Lībija ražošanu ir palielinājušas. Vēl jo vairāk, Lībijas Nacionālās naftas korporācijas vadītājs paudis optimismu attiecībā uz to, ka naftas ražošanu valstī var palielināt vēl vairāk.

Commerzbank šaubās, ka drošības apstākļi šajā valstī tiešām stabilizējušies uz kaut cik ilgāku laiku. Spriedze saglabājas arī Nigērijā. Taču pat ja naftas ieguve šajās valstīs ilgtermiņā liks vilties, fiksēt ražošanas ierobežojumu novembra beigās, bet pēc tam nodrošināt tā ievērošanu nebūs viegli.

Uz šī fona spekulatīvie investori vidējā termiņā var mainīt situāciju ar tīrajām garajām pozīcijām, kuru skaits šobrīd ir diezgan liels. Gadījumā ar WTI, šādu pozīciju skaits jau pieauga pirms OPEC negaidītā paziņojuma, iespējams pateicoties būtiskajam ASV naftas rezervju krājumu samazinājumam. ICE biržā spekulatīvie finanšu investori nedaudz samazinājuši tīro garo pozīciju skaitu, kaut gan, visdrīzāk, viņi tās jau atkal ir paspējuši palielināt.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv