Commerzbank komentē naftas cenu kāpumu

Treideri.lv | 17. augusts 2016 14:24
Commerzbank komentē naftas cenu kāpumu

Naftas cenas turpina augt. Vakar Brent marka sadārdzinājās par gandrīz 2%, sasniedzot sešu nedēļu maksimumu 49.3 dolārus par barelu. Tikmēr WTI sasniegusi augstāko līmeni kopš jūlija vidus – 46.7 dolārus par barelu.

Tādā veidā, Brent kompensējusi gandrīz 70% no zaudējumiem, ko cieta kopš jūnija sākuma. Atbalstu naftas cenām sniedza vairāki faktori. No vienas puses turpinās diskusijas attiecībā uz iespējamo vienošanos vadošo naftas ražotājvalstu vidū par ieguves apjomu ierobežošanu, kas vēl vairāk uzliesmojušas pēc Krievijas komentāriem. Spriežot pēc visa, Krievija un OPEC ir iesaistīti dialogā, kurš, kā šķiet, turpināsies tikšanās reizē oktobrī. Commerzbank uzskata, ka vienošanās panākšanas un realizācijas iespēja nav liela.

Par vēl vienu atbalsta faktoru vakar kļuva ASV dolāra kritums. Bez tam, savu iespaidu atstāj fakts, ka cena pietuvojusies psiholoģiski nozīmīgajam 50 dolāru līmenim par barelu, kas visdrīzāk atgriezīs naftas tirgū īstermiņa investorus. Pēc ICE datiem, pēdējā atskaišu nedēļā jau tika fiksēts jūtams Brent tīro spekulatīvo garo pozīciju pieaugums (+33.5 tūkstoši kontraktu), pie tam par divām trešdaļām šis pieaugums tika sasniegts uz īso pozīciju slēgšanas rēķina.

Vakar vakarā Amerikāņu naftas institūts publicēja atskaiti, kura liecina, ka pagājušajā nedēļā naftas rezerves ASV sarukušas par 1 miljonu barelu. Šo ziņu neitralizēja benzīna un destilātu rezervju pieaugums par vairāk kā 2 miljoniem barelu katrs. Šodien šis fakts rada zināmu spiedienu uz naftas cenām. ASV Enerģētikas ministrija savus oficiālos datus publiskos šodien 17.30 pēc Latvijas laika.

Brent naftas grafiks M15

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv