Commerzbank komentāri par stāvokli naftas tirgū

Treideri.lv | 13. septembris 2016 14:34
Commerzbank komentāri par stāvokli naftas tirgū

Brent kotācijas turpina demonstrēt spēcīgus kāpumus un kritumus. Vakar šī naftas marka būtiski pakāpās, gandrīz sasniedzot $49 par barelu, kas ir par $2 vairāk par vakardienas minimumu.

Taču tirgus atkal zaudēja lielu daļu no iegūtā. Cenu kāpumu izraisīja analītiskās kompānijas Genscape atskaite, kura liecināja, ka pagājušajā nedēļā naftas rezerves Kušingā sarukušas par 1.2 miljoniem barelu.

No otras puses, būtisks ASV naftas krājumu samazinājums kopumā pagājušajā nedēļā notika ārpus šīs glabātuves. Tikmēr iespējamā importa atlēciena uz augšu rezultātā ASV var gaidīt strauju naftas rezervju pieaugumu, kas tuvākajās dažās dienās radīs spiedienu uz naftas cenām.

Uz cenu kritumu norāda arī pēdējie OPEC dati: savā kārtējā ikmēneša atskaitē organizācija pazemināja prognozes attiecībā uz OPEC naftas vidējo pieprasījumu nākošajam gadam (par 530 tūkstošiem barelu diennaktī), ņemot vērā piegāžu pieaugumu no valstīm, kuras neietilpst OPEC.

Ņemot vērā šī brīža naftas ieguves apjomus OPEC (33.24 miljoni barelu diennaktī), tas rada pārprodukciju tirgū 760 tūkstošu barelu apmērā diennaktī. No otras puses, ASV Enerģētikas informācijas pārvalde (EIA), neskatoties uz neseno urbšanas aktivitātes pieaugumu, gaida tālāku slānekļa naftas ieguves kritumu.

Gaidāms, ka oktobrī slānekļa naftas ražošana samazināsies par 61 tūkstoti barelu dienā līdz 2.5 gadu minimumam – 4.41 miljoniem barelu dienā. Tas veidos vienpadsmito mēneša kritumu pēc kārtas. Kritums tiek skaidrots ar ražošanas dinamiku Eagle Ford un Bakken atradnēs.

brent-naftas-grafiks-oilh4

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv