Coincheck atradis savu princi baltā zirgā

Treideri.lv | 4. aprīlis 2018 09:24
Coincheck atradis savu princi baltā zirgā

Japānas tiešsaistes brokeris Monex Group paziņojis par plāniem iegādāties Coincheck biržu.

Japānas kriptovalūtu birža  Coincheck Inc. vienā no vēsturē lielākajiem hakeru uzbrukumiem zaudēja klientu līdzekļus vairāk kā 500 miljonu ASV dolāru apmērā, taču biržai vēl viss nav zaudēts. Otrdien interneta brokeris Monex Group Inc. paziņoja par plāniem kriptovaļūtu tirgus apguves ietvaros iegādāties Coincheck. Reaģējot uz šo ziņu, Monex akciju cena strauji auga, noslēdzot tirdzniecību ar 23% pieaugumu.

Šis darījums, ja tas tiešām notiks, ļaus Coincheck atgriezties normālā darba režīmā, ko janvārī pārtrauca hakeru uzbrukums, kas biržai izmaksāja 523 miljonus NEM, jeb, pēc tā brīža kursa, 58 miljardus jēnu. Martā kompānija 46.3 miljardus jēnu izmaksāja kompensācijās 260 tūkstošiem savu kiberuzbrukumā cietušo klientu.

Monex steidz palīgā

Brokeris Monex ir viens no nozares pionieriem – tas ticis dibināts 1999. gadā, deviņu mēnešu laikā tā peļņa jau sasniedza 4.6 miljardus jēnu.

Otrdien kompānija paziņoja par plāniem kļūt par savas kriptobiržas operatoru, kā arī uzsvēra, cik liela nozīme ir bitcoin pamatā esošo blokķēžu tehnoloģiju iespēju izpētei.

Janvārī Monex izveidoja kriptovalūtu laboratoriju, kuru vada kompānijas galvenā analītiķe Nana Ocuki. Ocuki atteicās komentēt darījuma potenciālu saistībā ar Coincheck pārņemšanu, taču uzsvēra, ka blokķēdes var būtiski vienkāršot un modernizēt vairumu neefektīvu procedūru Japānas finanšu sistēmā.

Regulators pievelk grožus…

Pēc Coincheck uzlaušanas, Japānas regulatori, sekojot visas pasaules uzraugošajām iestādēm, pastiprināja kriptovalūtu biržu darbības uzraudzību. Arī Ķīnas, Dienvidkorejas un ASV valdības šobrīd aktīvi strādā ar situāciju šajā segmentā. Pagājušajā mēnesī Japānas valdība likusi novērst pārkāpumus septiņām buržām (tajā skaitā arī Coincheck), piespiežot piecus spēlētājus brīvprātīgi pamest tirgu.

Piektdien Japānas Banka savā oficiālajā mājaslapā publicēja patērētājiem radītu jautājumu-atbilžu veida pamācību investīcijām kriptovalūtās un ar to saistītajiem riskiem “Padomāsim par kriptovalūtām!”. CB, pieskaroties tēmai par ciparu valūtu aizliegumu lietderību, norādījusi, ka jaunajām tehnoloģijām nepieciešams dot iespēju sevi pierādīt, taču tajā pat laikā nedrīkst aizmirst par pasākumiem, kas vērsti pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu.

Coincheck vadība jau paziņojusi, ka strādā pie problēmu apzināšanas un var vērsties pēc palīdzības pie citas kompānijas, taču šajā otrdienā no komentāriem saiztībā ar Monex atteicās.

… taču Japāna tuprina vilināt kriptovalūtu tirgus spēlētājus

Japāna kriptovalūtu tirgus spēlētājiem jorpojām ir vilinoša, un arvien vairāk organizāciju meklē veidus šī tirgus apgūšanai. Pēc analītiskā uzņēmuma Coinhills datiem, aptuveni 60% visu darījumu ar bitcoin denominēti jēnās. Pagājušajā gadā Japāna bitcoin atzina par oficiālu maksāšanas līdzekli.

Virkne banku, ar Mizuho Financial Group Inc. priekšgalā, plāno šogad palaist kriptovalūtu J-Coin. Arī Japānas lielākā banka Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. domā par savas digitālās valūtas MUFG Coin ieviešanu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv